single-image

XTZ Yükselen Değeriyle Dikkat Çekiyor

XTZ Yükselen Değeriyle Dikkat Çekiyor

Sanal para birimlerinin amiral gemisi olan Bitcoin her geçen gün yeni bir altcoin ile tanışmaya devam ediyor. Altcoinler tıpkı Bitcoin gibi kripto para borsalarında işlem görmektedir. Hepsinin ayrı yazılım kodları bulunan bu kripto paraların kullanımlarında ve üretim aşamalarındaki farklar dolayısıyla hepsinin ayrı projelerde yer alması fiyatlarının farklılık göstermesine yol açmaktadır. Bitcoin üzerinde ciddi bir artış olduğu zaman yatırımcılar yükselen bu fiyata alternatif olarak hemen altcoinlerden projesine ve hacmine güvendikleri kripto paralara yöneliyorlar. Bu durumda altcoinler için fiyatlanmaları belirlemektedir. Yerli ve yabancı pek çok kripto borsası tüm bu sağlam gördükleri coinleri borsalarında işlemler için yer açıyorlar. XTZ yani Tezos olarak bilinen coin son zamanlarda değerinin hızla artırmaktadır.

XTZ Fiyatı Ne Kadar?

Tüm Bitcoin ve altcoinler için sürekli değişkenlik gösteren bir fiyatlanma durumu söz konusudur. Anlık olarak fiyatı değişim göstermekte olduğu için kripto piyasasına yatırım yapmak istiyorsanız sıkı bir takip yapmanız gerekir. Altcoinlerin hangisi yükselir diye düşünüyorsanız yapmanız gereken bir coin ele alarak onu detaylı incelemeniz gerekir. Coinmarketcap üzerinden coinin hacmini, değerini gibi birçok bilgiyi görebilir ve o coin hakkında yorum yapabilirsiniz. XTZ bu anlamda göz atıldığında giderek yükselen bir artış çizgisine sahiptir. Fikirlerine güvendiğiniz sağlam altcoinler arasında yer verebileceğiniz bir coin diyebiliriz.

XTZ Fiyatı Yükselir Mi?

Kripto para borsaları üzerinde dünya borsalarının ve ekonominin etkisi vardır. Bu etki özellikle içinde bulunduğumuz 2020 Nisan ayı içerisinde ABD ve Çin piyasalarındaki Covid 19 pandemi nedeniyle ekonomiler ciddi zarar görmektedir. Pek çok ülkede karantinalar yapılırken ekonomik faaliyetler durma noktasına gelmektedir. Ülkeler ekonomileri canlandırabilmek için yeni adımlar ve teşvik paketleri açıklamaktadır. Özellikle kripto paraların bu süreçte nasıl bir yol izleyeceği konusunda net bir şey söylenemese de piyasaların toparlanması ile Bitcoin fiyatlarında yükseliş ihtimali oldukça fazladır. Bu bakımdan baktığımızda altcoinlerde aynı şekilde amiral gemi olan Bitcoini izleyerek yükseliş trendine girecektir. Bazı özel altcoinler farklı hareketler sergileyebilir ve fiyat konusunda Bitcoin ve diğerlerine göre daha fazla artış sergileyebilirler.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like