single-image

XRP Satış Rakamlarını Açıkladı

Kripto para borsalarının ilk 10 para birimi arasında yer alan Ripple, 2020 yılı ilk çeyreği XRP satış rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlar neticesinde son dönemde Ripple’ın neden hızlı bir düşüş yaşamaya başladığı da anlaşılmış oldu. XRP, kripto para borsasında gözde olsa da son dönemlerde yatırımcısının yüzünü güldüremiyor.

Ripple tarafından açıklanan resmi rakamlara bakıldığında yüzde 87 oranında bir düşüşün yaşandığı dikkatleri çekmektedir. Yüzde 87 oranında yaşanan düşüşün sadece 2020 yılı ilk çeyreğinde meydana gelmesi de yatırımcıları düşündürmeye başladı. Yaşanan düşüşün büyüklüğünü ifade etmek için uzmanlar tarafından geçen yılın XRP satış rakamları hatırlatılıyor.

2019 yılının üçüncü çeyreğine denk gelen dönem içerisinde 13,08 milyon dolar değerinde Ripple satışı gerçekleştirilmişti. Bugün gelinen noktada ise 2020 yılı ilk çeyreğinde gerçekleştirilen toplam Ripple satışının sadece 1,75 milyon dolar seviyesinde kaldığı görülüyor.

XRP Satış Rakamlarında Yaşanan Düşüşün Sebepleri

Kripto borsasının önde gelen isimleri sert düşüşün arkasında 3 farklı konunun yer aldığını düşünüyor. Bunlar;

  • Kripto para dünyasında faaliyet gösteren borsalarda XRP satışlarında meydana gelen durgunluk
  • Kurumsal satışlarda yaşanan hızlı düşüş
  • Ripple tarafından gerçekleştirilen planlı satışlar

The Block tarafından konuya dair yapılan araştırmada ilk çeyrekte gerçekleştirilen satışların, 2016 yılının dördüncü çeyreğinden beri açıklanan en düşük rakamlar olduğuna dikkat çekilmektedir. Satışlarda meydana gelen düşüşün direkt olarak Ripple fiyatını etkilediği için ilerleyen dönemlerde satışların hız kazanabileceği de ön görüler arasında yer alıyor.

İlk Çeyrekte Yüzde 9 Değer Kaybı Yaşadı

Satışların hız kazanması neticesinde 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 9 değer kaybının yaşandığı görülmektedir. 0,1928 dolardan 0,1763 dolar seviyelerine inen Ripple’ın güncel piyasa değeri ise 0,2195 seviyelerinde işlem görüyor.

Satış rakamlarında yaşanan sert düşüşlere rağmen önümüzdeki dönem içerisinde Ripple’ın boğa koşusuna çıkabileceğini de analiz eden uzmanlar bulunmaktadır. Yatırımcıların satış rakamlarında meydana gelen değişimlerin yanı sıra Ripple tarafından önümüzdeki sürece dair alınan kararların da göz önüne alınması gerektiği düşünülüyor. Özellikle son dönemde Tayland’ın en eski bankalarından birisiyle yapılan anlaşmanın Ripple için kritik bir öneme sahip olabileceği ifade edilmektedir.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like