single-image

Wall Street Uzmanından Kripto Piyasasına Yönelik Öngörü

Wall Street Uzmanından Kripto Piyasasına Yönelik Öngörü

Koronavirüs günümüzün salgın hastalığı ve dünyanın ekonomik olarak ciddi şekilde etkilendiği bir dönemi yaşamaktayız. Bu süreç için pek çok görüş ortaya atılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de eski Wall Street uzmanı olan Raoul Pal’ın piyasalar hakkındaki öngörüsüdür. Pal Goldman Sach’ın eski yöneticilerinden ve aynı zamanda da ekonomisttir. Dünyanın ekonomik olarak bu süreçten olumsuz bir tabloyla ayrılacağını özellikle belirtmiştir. Kripto para piyasası olumsuz yönde etkisi ile ilgili konuşan Pal bu sürecin ne kadar devam edeceği ilgili de ayrıca kaygılı olduğunu belirtmiştir. Bu süreç kripto para birimlerini de yakından ilgilendirmekte ve fiyatların aşağı veya yukarı yönde oluşu ile ilgili süreci merak ettirmektedir.

Kripto Para Piyasaları Hakkında Öngörü

Pal ayın zamanda Global Macro Investor isimli şirketin de CEO’su konumundadır. Pal katıldığı bir programda, hükümetlerin para basarak ekonomiyi kurtarmaya çalışma faaliyetlerinin doğru olduğunu savunmuştur. Pal esas sorunun ise bu covid 19 pandemi ile ilgili sürecin ne zaman biteceği ile ilgili diyerek ekonomik açıdan çöküntünün fazla olabileceğini belirtmiştir. Kripto paralar için öngörü olarak bu sürecin bitişi zamanının önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Pal kendisinin bankaya olan Mortgate kredisi için bankadan aranılarak borcunun 3 ay ertelendiğini ifade etmiştir. Bu ertelemenin 6 aya çıkamayacağı eğer böyle bir uzatmanın olması durumunda bankanın batabileceğini belirtmiştir. Tüm dünyada bu ekonomik süreç bu şekilde devam ederse çok fazla kişinin işsiz kalabileceği ve bununda çok büyük olumsuzluklara yol açabileceğini belirmiştir.

Raoul Pal’dan Kripto Para Öngörüsü

Güncel ekonomik durumu değerlendiren uzman Pal dünya üzerindeki bütün ülkelerin para basarak bu ekonomik süreci atlatmaya çalıştıklarını belirtmektedir. Bu süreçte yapılan bu işin doğru olduğunu da ayrıca belirtmektedir. Ancak bu süreçte tüm dünya aynı anda para basarsa paranın değerinin düşeceğini de belirtmektedir. Sonuç olarak altın ve Bitcoin fiyatlarının durumu konusuna da değinerek bu süreçten etkileneceklerini belirtmiştir. Tüm bu durumlara rağmen parasının % 25’i ile Bitcoin’e yatırım yaptığını belirtmiş ve süreç her ne olursa olsun güvendiğini belirtmiştir.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like