single-image

Vladimir Putin Kripto Para Açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından yapılan kripto para açıklaması sosyal medyada gündem oldu. Koronavirüs salgınının ekonomiye olan etkisiyle sürekli gündem haline gelen kripto para dünyası için bir değerlendirme de Putin’den geldi.

Pandeminin sona ermesinden sonra birçok ülkenin kripto paraya geçiş yapacağı ve bu sebeple ekonomide para birimleri arasında dengelerin değişeceği iddia ediliyor. Bu noktadan yola çıkarak ülkelerin kendi kripto paralarını oluşturmaya başlayacağına dair çeşitli haberler ortaya çıkmaya başladı. Çıkan bu haberler üzerine Vladimir Putin dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Vladimir Putin Açıklaması Kripto Para Açıklaması Beğeni Topluyor

Putin yapmış olduğu açıklamada ülkelerin kendi kripto para birimlerinin olamayacağının altını çizdi. Kripto para birimlerinin sınırların ötesinde kabul gördüğünü ve çalıştığını ifade eden Putin’in açıklamaları kripto dünyasında büyük bir beğeni topladı.

Bilindiği üzere Çin başta olmak üzere birçok ülke kendi kripto parasını piyasaya sunmak için çalışmalara devam ediyor. Putin’e göre ise kripto para endüstrisi içerisinde ülkelerin kendi para birimlerinin yeri bulunmuyor. Kripto para birimleri sınırların ötesinde çalışmakta ve ekonomide küreselleşmeyi desteklemektedir.

Rusya Kendi Kripto Para Birimini Oluşturacak Mı?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Rusya’nın kendi kripto para birimini oluşturup oluşturmayacağı sorusu yöneltildi. Putin, sadece Rusya değil hiçbir ülkenin kripto para birimini oluşturamayacağını söyledi. Ayrıca oluşturulsa bile böyle bir para biriminin kripto para biriminin kripto para dünyasında varlığını sürdüremeyeceğine de dikkat çekmiş oldu.

Mevcut durumda Rusya’da kripto para birimleri için yasal bir düzenleme olmadığı ve dolayısıyla yasal statünün bulunmadığı biliniyor. Putin’in kripto para dünyası için yaptığı dikkat çekici açıklamalar sonrasında yeni bir adım atılıp atılmayacağı merak edilmeye başlandı.

Soruları yönelten Binance CEO’u Changpeng Zhao, aldığı cevaplar karşısında Putin’i alkışlayarak tebriklerini iletti. CEO aynı zamanda kripto para birimleri için daha önce bu seviyede bir bakışa sahip az sayıda lider gördüğünü de ifade etmiş oldu.

Mevcut ekonomik durumun devam etmesi durumunda dünya liderlerinin kripto para birimleri karşısında daha ılımlı bir duruş sergileyecekleri uzmanların tahminleri arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like