single-image

Visa’dan Kripto Banka Kartı Desteği Geliyor

Popüler ödeme altyapısı Visa’nın ilk kripto banka kartı adımını atması ile birlikte bu olay kripto para dünyasında büyük yankı uyandırdı. Crypto.com tarafından hayata geçirilen proje ile birlikte kripto paraların günlük hayat içerisinde tam anlamıyla yer alacağının en iyi göstergesi oldu. Bilindiği üzere dünya genelinde oldukça yaygın bir yatırımcı kitlesi bulunmasına rağmen günlük hayat içerisinde kripto paralar rahat bir şekilde kullanılamıyor. Visa ve Crypto.com iş birliği çerçevesinde kripto para sahipleri mevcut kripto paralarını banka kartı aracılığıyla günlük alışverişlerinde kullanabilecek.

Koronavirüs pandemisinin sonuna gelinmeye başlanan şu günlerde yeni dünya düzeni de oluşmaya başlıyor. Uzmanlar tarafından sürekli olarak yeni dünya düzeninde özellikle ekonomik anlamda birçok yeniliği geleceğine vurgu yapılıyor. Dünyada ülkelerin kullanmakta olduğu mevcut paralara olan güvenin azalmaya başladığı dikkatlerden kaçmıyor. Son haftalarda dünyaca ünlü büyük yatırımcıların dahi yüklü miktarlarda kripto para yatırımları yaptığı görülmektedir. Yeni dünya düzeninde de kripto paraların çok daha yaygın bir şekilde kullanılacağına dikkat çekiliyor.

Visa Kripto Banka Kartı Engeli Aşıldı

Crypto.com’un uzun süredir Visa kart ile iş birliği yapmak istediği biliniyor. Fakat Avrupa Birliği regülasyonlarından dolayı izin noktasında problemler yaşanmaktaydı. Titiz bir çalışma neticesinde tüm gerekli izinlerin alındığı resmi olarak açıklandı. Yeni kararla birlikte kripto para birimleri tarafından desteklenen kredi veya banka kartları Avrupa Birliği’ne üye 27 ülke genelinde alışverişlerde kullanılabilecek.

Yeni projenin detayları hakkında yapılan açıklamalarda Starbucks’tan bir kahve veya sinema bileti almak istediğinizde kripto paralarla desteklenen Visa kartın rahatlıkla kullanılabileceği belirtiliyor. Ödemeler kripto para bakiyesinin anlık olarak Euro birimini çevrilmesiyle yapılacağının da altı çizilmektedir.

Visa ve MasterCard Rekabeti Yeni Bir Boyuta Taşınıyor

Bilindiği üzere yıllardır Visa ve MasterCard arasında büyük bir rekabet yaşanmaktadır. Visa tarafından atılan yeni adımla birlikte aradaki rekabetin kızışacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır. Önümüzdeki günlerde başka bir kripto para borsasıyla MasterCard arasında yapılacak olan bir anlaşmanın haberlerini duyabilmemiz mümkün görünüyor. Şimdiden MasterCard tarafından yapılacak karşı hamlenin nasıl olacağı merak ediliyor. MasterCard’ın geç kaldığı her gün Visa’nın lehine olacağı açık ve net bir şekilde görülmektedir.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like