single-image

Ünlü İsimden XMR Değerlendirmesi

Teknoloji dünyasının ünlü ismi Jonh McAfee’den yeni bir kripto para açıklaması geldi. Twitter üzerinden kripto para gelişmeleri ile ilgili yapmış olduğu değerlendirmeler sürekli gündem olmaya devam ediyor. Kripto dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edenler McAfee’nin Bitcoin’e sert eleştirilerde bulunduğunu bilmektedirler. Bu sefer eleştirilerin aksine dikkat çekici XMR açıklaması geldi.

Bu sefer McAfee tarafından Bitcoin eleştirilerinin yanında bir kripto para biriminin de ön plana çıkarılması dikkat çekti. Ünlü isim kripto para dünyası içerisinde altcoin adı verilen diğer kripto para birimlerinin Bitcoin gölgesinde kalmasını eleştiriyor. Aynı zamanda diğer kripto paraların Bitcoin’in değerine göre şekillenmesinin de çılgınlık olduğunu ifade etmekten kaçınmıyor.

XMR Kripto Para Birimini Örnek Gösterdi

Kripto para dünyasına yön veren Bitcoin’in herhangi bir mahremiyete de sahip olmadığına dikkat çeken McAfee, özellikle gizlilik konusunda taviz vermeyen Monero (XMR) para birimini örnek gösteriyor. McAfee tarafından Bitcoin’in mahremiyeti hiçe sayarak faaliyet gösterdiği düşünülürken, Monero’nun ise gizlilik ilkesinden dolayı oldukça değerli olduğuna vurgu yapılmaktadır.

Monero ile ilgili olarak attığı tweet sonrasında oldukça büyük bir tepki gören ünlü isim, gelen tepkilere karşı bir paylaşımda daha bulundu. Tepkilere karşı yapmış olduğu paylaşımda Bitcoin’in kral olmadığını ifade etmesi büyük bir ses getirdi. En yaygın olarak takas edildiğinden Bitcoin’in değerli görüldüğü ve artık en yaygın kullanılan paranın Monero olduğu da açıklamalar arasında yer alıyor. Açıklamaları inandırıcı bulmayanların ise Dark Web satıcılarına bakmaları gerektiğini savundu. McAfee’ye göre Dark Web satıcıları artık Bitcoin ile değil Monero ile ödeme kabul ediyor.

Bitcoin Sadece Takas Ediliyor

Yapılan açıklamalarda özellikle Bitcoin’in takas konusunda yaygın olduğuna dikkat çekilmektedir. Büyük bir tartışmaya sebep olan tweet sonrasında kripto dünyasında gözler Monero’ya çevrildi. Hakkında övgüyle bahsedilen Monero için satın alımların artış gösterebileceği tahmin edilirken, özellikle gizlilik ilkesiyle değerini artırabileceği ön görülmektedir. Tüm bunlara karşılık bazı yatırımcılara göre ise McAfee açıklamalarının dikkate alınmaması gerekiyor.

Gelen tüm tepkilere rağmen McAfee geri adım atmayı düşünmüyor. Görünen o ki McAfee yaşadığı süre boyunca Bitcoin’i eleştirmeye devam edecek.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like