single-image

Trump Bitcoin İçin Risk Teşkil Ediyor Mu?

Trump Bitcoin için nasıl bir adım atacağı merak ediliyor. Koronavirüs pandemisinden dolayı ABD başta olmak üzere dünya genelinde birçok ülke büyük problemlerle karşı karşıya kaldı. Sağlık alanında meydana gelen problemlerin yanı sıra ülke ekonomilerinin de son derece zor durumda olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Amerika’nın eski Ulusal Güvenlik İşleri Başkanı John Bolton tarafından kaleme alınan ve yakın bir süre içerisinde çıkacak olan kitap büyük bir merakla bekleniyor. Kitap henüz okurların beğenisine sunulmamış olsa da kitapta yer aldığı iddia edilen bir bölüm sızdırıldı. Ortaya çıkan bölüme göre Trump’ın iki sene önce hazine bakanına Bitcoin’in peşinden gitmesine dair emir verdiği iddia ediliyor.

Başkan olarak seçildiği ilk günden beri Trump’ın BTC hakkında ılımlı bir politika izlemediği dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle bir konuşmasında kripto paraların yasa dışı işler için kullanıldığı ve bu para birimlerinin hayranı olmadığını da ifade etmişti. Aynı açıklamasında en güçlü para biriminin ABD doları olduğuna, bu durumun da değişmeyeceğine vurgu yaptığı hatırlanıyor. Yapılan bu açıklamaların ardından Trump’ın kripto para birimlerine bakışı da gün yüzüne çıkmış oldu. Yatırımcıların, kripto para kullanıcılarının ve kripto para şirketlerinin ABD pazarında tedirginlik yaşayabilecekleri düşünülüyor.

Trump Bitcoin Geleceğini Etkileyebilir

Uzmanlar tarafından Trump’ın Bitcoin gibi kripto para birimlerine karşı tutumlarını tehlikeli olarak görüyor. Ülke genelinde para birimlerinin önüne engel koyulması durumunda büyük bir tökezleme yaşanabileceğine dikkat çekiliyor. Şuan için ABD hükümeti tarafından atılmış resmi bir adım bulunmuyor. Fakat pandemiden kaynaklı olarak ülke ekonomilerinin zarar gördüğü biliniyor. Ülke ekonomilerinin zarar görmüş olmasına rağmen, kripto para birimlerinin değer kazanmaya başlaması liderlerin dikkatinden kaçmıyor.

Kripto para birimlerine doğru yatırımların kayması ülkelerin harekete geçmesini tetikliyor. Güney Kore tarafından alınan vergilendirme kararına benzer kararların yakın zamanda ABD için de alınabileceği düşünülüyor.

Kripto Para Liderleri Sessizliğini Koruyor

Dünya genelinde kripto para birimleri için atılan adımlara karşı kripto para endüstrisindeki liderlerin sessizliklerini korumaya devam ettikleri görülüyor. Hükümetlerin zarar verici adımlarına karşı yakın bir zaman içerisinde karşı hamlelerin geleceği tahmin ediliyor.

Özellikle Bitcoin tarafından alınacak olan kararlar ve yapılacak hamleler kripto dünyasının geleceği için son derece belirleyici olacaktır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like