single-image

Tone Vays 2020 Sonu İçin Bitcoin Tahminini Açıkladı

Wall Street’in eski yatırımcılarından Tone Vays, Bitcoin tahminini açıkladı. Vays’in yapmış olduğu tahminler 2020 sonu için Bitcoin yatırımcılarını fazlasıyla heyecanlandırdı.

Koronavirüs pandemisinin ekonomiye verdiği zararı hükümetlerin pandemi sonrası yeni adımlar atarak telafi etmesi bekleniyor. Vergi artışının ise atılacak ilk adımlardan olacağına dikkat çekilmektedir. Bunun yanı sıra Vays, 2020 sonlarına doğru bazı Avrupa ülkelerinin Euro’dan vazgeçmek zorunda kalabileceğini ifade ediyor.

Vergi artışları ve Euro’dan vazgeçilmesi sonucunda ise yatırımcıların Bitcoin’e kayabileceği ön görülmektedir. Vays, Bitcoin’e gösterilen ilginin artması ve satış baskılarının da azalması ile Bitcoin’in pozitif yönde tetikleneceği yorumunu yapıyor.

Bitcoin Güvenli Liman Kabul Edilecek

Yatırımcılar için kısa vadede Bitcoin’in güvenli liman olarak görüleceğini ifade eden Tone Vays Bitcoin için oldukça iyimser tahminlerde bulundu. Bitcoin’in önümüzdeki 1 veya 2 ay içerisinde 8 bin ile 9 bin dolar seviyelerine çıkacağını ifade etmesi de bu görüşünü destekliyor.

Eski Wall Street tüccarı aynı zamanda yükselişin hemen ardından bir miktar düşüş yaşanabileceğinin de altını çiziyor. Her ne kadar düşüş olsa da bu düşüşün büyük bir değer kaybına sebep olmayacağını ifade etmektedir.

Tone Vays Yıl Sonu Tahmini Yüzleri Güldürdü

Kısa vadede Bitcoin’in 8 bin ile 9 bin dolar seviyelerine çıkabileceği tahmin edilse de Vays’in yıl sonu tahminleri çok daha pozitif görünüyor. Piyasalarda ve Bitcoin borsasında yaşanabilecek en kötü senaryoda dahi 2020 yıl sonunda 10 bin dolara yükseleceği Vays’in tahminleri arasında yer alıyor.

Sürekli olarak iniş ve çıkışlarıyla yatırımcıları tedirgin eden Bitcoin’in pandemi sonrasındaki seyri merak ediliyor. Düzgün bir grafik çizmesi durumunda, tahminlerin fazlasıyla gerçekleşeceği ve değer artışının meydana geleceği ön görülmektedir. Bu duruma paralel olarak Vays, Bitcoin piyasasında beklenen arzın gerçekleşeceği ve bununla birlikte 10 bin dolar seviyelerine yükselmesinin zor olmayacağına tahminlerinde yer veriyor.

Koronavirüs Pandemisi Sonrasına Odaklanıldı

Tone Vays‘in yanı sıra kripto para dünyasının önde gelen isimleri de pandemi sonrasındaki sürece odaklanmış durumda. Küresel ekonomi de büyük değişimlerin yaşanacağı ve kripto para borsalarının değişimden güçlenerek çıkacağı düşünülüyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like