single-image

Stellar Fiyatı Ripple’ın Önüne Geçti

Son derece zor günler geçiren Ripple kripto para birimine bir darbe daha geldi. Bir süredir Stellar fiyatı XRP fiyatına yaklaşsa da üstüne çıkamıyordu. Bugün itibariyle bir kez daha değerlenen Stellar para birimi Rippe’ın önüne geçmeyi başardı. Ezeli iki rakip olarak lanse edilen para birimleri arasında Stellar’ın öne geçmesi Ripple yatırımcısını tedirgin etti. Bilindiği üzere çeşitli spekülasyonlar sebebiyle Ripple yatırımcı noktasında kan kaybetmeye devam ediyor. Tüm bunlara rağmen XRP’nin sadık bir yatırımcı desteğine sahip olduğu görülüyor. Sadık yatırımcıların ise daha ne kadar beklemede kalacağı merak ediliyor.

Kripto para analistlerine ve uzmanlarına göre Ripple değerinin uzun bir süre daha stabil olarak devam edeceği yönünde. Büyük bir sıçrama yaşanması için Ripple yönetiminin radikal kararlar alması gerekiyor. Aksi taktirde değer artışını beklemek mantıklı bir yatırım kararı olmayacaktır.

Stellar Fiyatı Yükselişe Devam Edebilir

Kripto para endüstrisinin bir süredir takip edenlerin hatırlayacağı üzere 2012 yılında Ripple Chris Larsen ve Jeb McCaleb tarafından kuruldu. Daha sonra görüş ayrılıklarından dolayı Jeb McCalleb ayrılma kararı aldı.

Ripple kuruculuğundan ayrılan Jeb McCaleb daha sonra Stellar ile kripto para endüstrisine giriş yaptı. Ripple ve Stellar arasında büyük bir fark bulunuyor. Ripple genel itibariyle finans kuruluşlarını hedefleyerek yoluna devam ederken, Stellar para biriminin hedefinde bireysel kullanıcılar yer alıyor.

Bu sebepten dolayı da bireysel kullanıcıların arzlarına ve yatırımcıların hareketlerine göre Stellar yükselişinin devam edebileceği ön görülüyor. Finans kuruluşlarını hedefleyen Ripple ise stabil bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor.

Stellar Düşük Maliyetli Finanslar Hizmetleri Benimsiyor

Ripple, bankacının kripto para birimi olarak ifade ediliyor. Stellar ise bireysel kullanıcıların, özellikle düşük gelirli insanları finansal hizmetlere bağlamak için faaliyet gösterdiği dikkatlerden kaçmıyor. Yoksullukla mücadele etmek için de sürekli olarak çalışmalar yapan kripto paranın yakın gelecekte çok daha fazla değer kazanabileceği tahmin ediliyor.

Bu sebeplerden dolayı da orta ölçekli yatırımcıların gözleri Stellar üzerinden ayrılmıyor. Yatırım yapmak isteyen kişilerin Stellar grafiklerini detaylı bir şekilde incelemeleri oldukça mantıklı bir adım olacaktır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like