single-image

Samsung’lardaki Blockchain Cüzdanı Gelişecek

Blockchain cüzdanı kullanıcıları kısa süre içerisinde kripto alım ve satım işlemleri yapabilecek. Kripto paraların günlük hayatta daha çok kullanılabilmesi için atılan adımlar arka arkaya geliyor. Özellikle koronavirüs pandemisinin dünya genelinde ülke ekonomilerini derinden etkilemesiyle kripto para dünyasında büyük bir hareketlilik yaşandı. Dünyanın önde gelen girişimleri ve şirketleri tarafından atılan adımların hedefinde kripto paraların yaygınlaştırılmasının bulunduğu görülüyor. Analistler ve ekonomi liderleri tarafından meydana gelen gelişmeleri dair oldukça dikkat çekici açıklamalar yapılıyor. Açıklamalara göre projelerin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi durumunda tahmin edilenden daha kısa süre içerisinde hayatın her yerinde kripto paralar kullanılmaya başlanacak.

Samsung ve Gemini iş birliği içerisinde ortaya çıkarılan yeni proje kapsamında Samsung akıllı telefonlarında yerleşik olarak gelen Blockchain uygulaması efektif bir hale getirilecek. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Blockchain üzerinden kripto para birimlerinin alınıp satılabileceği belirtiliyor. Konuya dair yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda projenin ilk aşamasında Amerikalı ve Kanadalı Samsung sahiplerinin bu özelliği kullanılabileceği belirtiliyor. İlerleyen süreçte dünya genelinde kullanıma sunulacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Gemini İş Birliği Blockchain Cüzdanı Güçlendiriyor

Gemini CEO’su tarafından yapılan açıklamalarda 4 milyon Amerikalı ve Kanadalı’nın hizmetine sunulduğuna dikkat çekiliyor. CEO, kullanıcıların tercihlerine bağlı olarak kripto paralarını Blockchain uygulaması üzerinde saklayabilecekleri gibi diledikleri taktirde Gemini Custody’e de aktarabileceklerini ifade etti. 4 milyon Amerikalı ve Kanadalı içerisinden kaç kişinin yeni uygulamaya geçiş yapacağı ise merak ediliyor.

Samsung ile gerçekleştirilen iş birliğini Gemini büyük bir fırsat olarak değerlendirmek istiyor. Kriptonun sadece para birimi olmakta öte gelişmiş bir teknoloji olduğunun altı çiziliyor. Dünya genelinde daha büyük kitlelere erişilebilmesi için Samsung’un son derece etkili olacağı tahmin ediliyor.

Türkiye’de Kullanıma Açılacak Mı?

Türkiye özelinde yapılmış herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor. İlk olarak Amerika ve Kanada’da yaşan Samsung kullanıcılarına sunulacağı ise resmen duyuruldu. Projenin başarılı olması durumunda kısa bir süre içerisinde ülkemizde kullanıma sunulmaması için bir sebep bulunmuyor. Zaman içerisinde süreç ile ilgili olarak gerekli açıklamalar Samsung yetkilileri tarafından yapılacaktır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like