single-image

Ripple Xumm İle Kendi Bankanızı Yönetme Fırsatı

Kripto para dünyası içerisinde Ripple oldukça güçlü bir konumda bulunuyor. Piyasadaki sahip olduğu ticaret hacmi olarak bakıldığında dördüncü sırada yer alıyor. Sahip olduğu nokta itibariyle de her geçen gün yatırımlarını artırdığını görüyoruz. XRP’nin şimdilerde yeni bir proje üzerinde oldukça yoğun mesailer harcadığına dikkat çekiliyor. Ripple Xumm projesi kapsamında kullanıcılara kendi bankalarını yönetme fırsatı sunulacak. Geçtiğimiz Mart ayından itibaren beta sürümü kullanılmaktaydı. Detaylar ortaya çıkmaya başlasa da projenin ne zaman tam olarak kullanıcılara sunulacağı henüz bilinmiyor.

Bilindiği üzere XRPL Labs adı verilen ve XRP tarafından kurulan bir geliştirme stüdyosu bulunuyor. XRPL Labs bünyesinde kripto paranın geliştirilmesi ve kullanıcı odaklı hale gelmesi için çalışmalara aralıksız bir şekilde devam edilmektedir.

Ripple Xumm Uygulamasını İsteyen Herkes Beta Olarak İndirebiliyor

XRPL Labs çatısı altında geliştirilen Xumm uygulaması hem Android hem de App Store üzerinden indirilebiliyor. Şu an için uygulamanın beta sürümünde olduğu ise unutulmamalıdır. Beta sürümü kullanıcılarının bulundukları geri dönüşlerin de katkısıyla kısa süre içerisinde tam olarak hazır olması bekleniyor.

XRP Geliştirici İlişkileri Başkanı Werren Paul Anderson projeye dair yaptığı açıklamalarda Xumm’un sıradan kripto para cüzdanlarından oldukça farklı olduğu belirtiliyor. Bir kripto para cüzdanından çok daha fazlası olduğu ifade edilen Xumm sayesinde kullanıcılar kendi finans merkezlerini kurabilecek.

Ripple Xumm uygulaması hazırlanırken kullanıcı odaklı olmasına büyük bir özen gösterdiği dikkatlerden kaçmıyor. Bir Xumm kullanıcısı herhangi bir aracı finans kuruluşuna ihtiyaç duymadan kripto paralarının yanı sıra dolar ve euro gibi paralarını da rahatlıkla saklayabilecek. Bunun yanı sıra alışverişlerde de Xumm aracılığıyla istenilen para biriminde ödeme yapılmasına imkan sunuluyor.

Kripto Paralar Gündelik Hayata Entegre Oluyor

Kripto paraların kısa bir süre öncesine kadar bireysel anlamda yatırım aracı olarak görüldüğü biliniyordu. Kripto para dünyasında Ripple gibi devler tarafından atılan yeni adımlar ile birlikte kripto paraların gündelik hayata entegre olmaya başladığı görülüyor. Oldukça kısa bir zaman içerisinde geleneksel para birimleri kadar kripto para birimlerinin de alışveriş gibi gündelik faaliyetlerde daha sık kullanılacağı tahmin ediliyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like