single-image

Ripple Borsası Yatırımcıları Endişelendiriyor

Bitcoin’de meydana gelen yükselişin ardından gözler Ripple borsası tarafına çevrildi. Bitcoin’den sonra üçüncü büyük kripto para olarak bilinen Ripple son günlerde oldukça sancılı bir süreçten geçiyor. Ripple ile ilgili olarak ortaya çıkan haber ise kripto para dünyasına bomba gibi düştü. Ortaya çıkan haberde 2016 yılından beri Ripple kurucu ortağının 175 milyon dolar değerinde XRP’yi elden çıkardığı iddia ediliyor. Gündeme düşen bu haberlerin hemen ardından ise Ripple yatırımcılarının endişe duymaya başladığı dikkat çekiyor.  Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb ise paylaşılan haberlerle ilgili sessizliğini korumaya devam ediyor. Kurucu ortağın tüm bu haberler karşısında sessizliğini koruması ise Ripple için büyük bir tehlike teşkil ediyor.

Ripple Borsası Oldukça Riskli Görünüyor

Dünya genelinden yatırımcılar sosyal medya platformlarında endişelerini dile getirmeye başladılar. Uzun vadede yatırımcılarını büyük kazançlar sağlayacağı tahmin edilen Ripple’ın kurucu ortağı tarafından güvensiz görülmesine anlam verilemiyor. Uzmanlar tarafından ise yapılan değerlendirmelerde bu haberden sonra Ripple satışlarının hız kazanacağına dikkat çekilmektedir. XRP satışlarında hızlanmanın yaşanması ise doğrudan XRP fiyatlanmasını negatif yönde etkileyecektir.

175 milyon dolar değerinde milyonlarca XRP’nin kurucu ortak tarafından satılması yatırımcıların da yok sayılması anlamına geliyor. Daha önceki dönemlerde XRP yatırımları bulunan kişiler tarafından da yeni yatırımcılara uyarılar yapılıyor. Eski yatırımcılarına göre bu saatten sonra XRP yatırımlarına devam etmek risk teşkil edebilir.

Kurucu Ortaktan Haber Hakkında Resmî Açıklama Bekleniyor

XRP yatırımcıları tarafından büyük bir merakla açıklama yapılması bekleniyor. Kurucu ortağın 4 yıldan beri yüklü miktarda Ripple satışının arka planında neler olduğu bilinmek isteniyor. Jed McCaleb tarafından herhangi bir açıklama yapılmaması ve sessizliğini koruması durumunda bunun Ripple için bir felaket olacağı dile getiriliyor.

Yatırımcıların önlerini görebilmeleri ve Ripple satışlarının önüne geçebilmek adına önümüzdeki günlerde, çıkan haberlerle ilgili resmi bir açıklama yapılması beklenmektedir. Yapılacak olan mantıklı bir açıklamadan sonra Ripple’in tekrar güvenilir bir kripto para haline gelebileceğini ifade edebiliriz. Aksi taktirde Ripple da birçok kripto para gibi güvenilir olmadığı için silinip gitme ihtimali oldukça yüksek görülüyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like