single-image

Reddit Kripto Para Dünyasına Giriş Yaptı

15 yıldır faaliyet gösteren popüler sosyal medya platformu Reddit kripto para dünyasına adım attı. Kripto paraların geleceği açısından Reddit’in attığı adım son derece büyük önem taşıyor. Reddit tarafından yapılan açıklamada kripto paraların Reddit kullanıcıları için özel olarak sunulduğunu altı çiziliyor. Kripto paralar platform içerisinde yer alan içeriklere katkı yapan kullanıcılara ödül olarak verilecek.

BRICKS ve MOONS olarak adlandırılan Reddit’in kripto paraları Ethereum Blockchain tabanlı olarak çalışıyor. Çıkarılma işlemi ise ERC20 standardında gerçekleştirilmektedir.

Reddit Kripto Para İçin Vault Sayfası Açıldı

Reddit kullanıcılarının kripto paralarını yönetebilmeleri için Vault adından özel bir sayfa kullanıma sunuldu. Proje kapsamında Reddit kripto paralarının fonksiyonel olarak kullanılacağına dikkat çekiliyor. Kullanıcılar kendi aralarında para transferinin yanı sıra yorum, bağış ve oy vermek için de kripto paraları kullanabilecekler.

Kripto paraların dağıtımı sırasıyla /r/Cryptocurrency ve /r/FortniteBR subreddit üyelerine verileceği belirtiliyor. Belirtilen subredditlerde sırasıyla 1 ve 1.3 milyon üye bulunmaktadır. Sosyal medya platformları arasında bir ilke imza atan Reddit’in arkasından benzer platformlarından da kripto dünyasına girebileceği ön görülmeye başlandı.

Reddit aynı zamanda kripto parayı kullanıcı güvenilirliğinin belirlenmesinde de kullanmayı düşünüyor. İçerik katkısı, oy ve bağış konularında kazanılabilecek kripto paranın miktarı kullanıcının güvenilirliği konusunda şeffaf bir değerlendirme yapılmasına imkan sunacak.

Reddit’in Kripto Paraları Değerlenebilir

15 yıldır sosyal medya platformu olarak faaliyet gösteren Reddit’in üye sayısı her geçen gün büyük bir hızla artmaya devam ediyor. Akıllara gelebilecek her konuda oldukça faydalı içeriklerin bulunduğu platformun gelecekte de popülerliğini sürdüreceği tahmin edilmektedir. Bu denli güvenilir ve faydalı içeriklere sahip bir platformun çıkarmış olduğu kripto paranın değerlenmemesi için bir sebep bulunmuyor.

Reddit’in yanı sıra rakip platformların da benzer bir projeyi hayata geçirmesi durumunda ise yeni bir trendin ortaya çıkacağına şahitlik edebiliriz. Tüm bu sebeplerden dolayı henüz çok erken olsa da yatırımcıların BRICKS ve MOONS kripto paralarını yakın takibe alacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır. Önümüzdeki günlerde kripto paraların kullanılmaya başlanmasıyla birlikte nasıl bir grafiğin meydana geleceği merak ediliyor.

 

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like