single-image

Protestoların Etkisiyle Bitcoin Fiyatı Artıyor

Bitcoin fiyatı artıyor! Gün gece itibariyle BTC’nin fiyatında büyük bir artış yaşadı. Mayıs ayının ikinci haftası itibariyle gerçekleştirilen Bitcoin yarılanmasından sonra Bitcoin’in çizeceği grafik merak konusu olmaya devam ediyor. Yarılanma etkinliğinden önce analistler tarafından yapılan değerlendirmelerde Bitcoin’in fiyatının yarılanmaya kadar artacağı ön görülüyordu. Fakat dünya genelinde yapılan analizlerde yarılanma sonrasında yükseliş beklenmediği belirtiliyor. Beklentilerin aksine Bitcoin’in dün gece itibariyle 10 bin dolar seviyesini tekrar geçmesi kayıtlar altına alındı. Teknik analiz raporlarına göre bu zaman diliminde 10 bin dolar seviyesinin aşılabilmesi beklenmiyordu.

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelere göre Bitcoin’in bu denli fırlamasının ana sebebi Amerika genelinde yaşanan protestolar oldu. Amerika’da polis tarafından işkenceyle öldürülen siyahi George Floyd’un ardından ülke genelinde protestolar başladı. Alınan haberlere göre de protestoların şiddeti her geçen dakika artmaya devam ediyor.

Ülke Ekonomileri Zarar Görüyor Bitcoin Fiyatı Artıyor

Koronavirüs pandemisi henüz etkisini kaybetmemişken Amerika’da başlayan protestolar ülkenin ekonomisine ciddi bir şekilde zarar veriyor. FED tarafından karşılıksız para basıldığının iddia edilmesiyle birlikte Amerikan dolarına güven sürekli azalıyor. Yaşanan tüm bu süreçlerin neticesinde Amerikan dolarının ciddi bir şekilde değersizleşmeye başlayacağı tahmin ediliyor.

Yapılan bu tahminlerden dolayı da dünyaca ünlü yatırımcıların yatırımlarının bir kısmını kripto paralara aktardığına dair bilgiler gelmeye başladı. Kripto para birimlerinin güvenilir liman olarak görülmesi sebebiyle alış grafiklerinde büyük bir yükselişin yaşandığı görülüyor. Ticaret hacmini artıran kripto paraların değerleme fiyatlarında da yükselmeler devam ediyor.

Bitcoin’in değerlenmeye başlamasındaki en büyük sebep olarak da Amerika’da yaşanan olaylar gösteriliyor. Olayların ateşinin söndürülememesi ve daha da yayılması durumunda yatırımcıların Bitcoin’e geçişlerinin hızlanabileceği düşünülüyor. Böyle bir durumda Bitcoin değerinde de yükselmelerin devam edeceğinin altı çiziliyor.

100 Bin Dolar Tahminleri Devam Ediyor

Dünya genelinde yaşanan olaylar ve yatırım trendlerinin değişmesi sonucunda Bitcoin’in 2 – 3 yıl içerisinde 100 bin dolar seviyesine kadar yükselebileceği belirtiliyor. Yapılan bu tahminlerin de etkisiyle alım satım hacminde büyük bir hareketlilik yaşandığı da dikkatlerden kaçmıyor. 100 bin dolar tahminlerinin yatırımcıları oldukça heyecanlandırdığını da ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like