single-image

PayID Para Gönderme Devri Açılıyor!

PayID para gönderme hizmeti sunmaya başlıyor. Bir ülkeden başka bir ülkede yaşayan kişinin banka hesabına para göndermenin son derece zahmetli olduğu biliniyor. Ayrıca para gönderim sırasında uzun gecikme sürelerinin de yaşanabildiği görülüyor. Kripto para kullanımının rahatlığı da bu noktada devreye giriyor. Kripto para kullanıcıları ülke farkı olmaksızın herhangi bir gecikme yaşamadan para gönderimi yapabiliyorlar. Fakat kripto paraların tamamen şifrelerden oluşması bir takım problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda kripto para gönderilirken şifrenin bir karakterinin dahi yanlış girilmesi paranın farklı bir hesaba gitmesine sebep olabildiği belirtiliyor.

Normal banka hesaplarından para gönderirken ise hesap numarası, SWIFT kodu ve yönlendirme numarası gibi birçok detaya ihtiyaç duyuluyor. Kripto paraların normal bir şekilde transfer edilmesinde de şifre karmaşası yaşanabiliyor. Tüm bu problemleri ortadan kaldıracak yeni bir proje ortaya atıldı. Ripple, BitPay ve Brave ortaklığında geliştirilen yeni projenin adı PayID olarak tanıtıldı.

PayID Para Gönderme Risklerini Ortadan Kaldırıyor

PayID adı verilen yeni platform sayesinde şifre karmaşasının önüne geçilebileceğine vurgu yapılıyor. Kripto paraların transferlerinde şifrelerin tamamının doğru bir şekilde girilmesi gerekiyor. Aksi taktirde yanlış veya eksik şifre karakterlerinden dolayı paralar geri dönüşü olmayan bir şekilde başka hesaplara geçebiliyor.

Yaşanan bu sorunların ortadan kaldırılması ve para transferlerinin daha pratik olması açısından PayID platformu büyük bir ilgiyle karşılandı. PayID platformu kullanıcıları kripto paralarını transfer etmek istediklerinde sadece mail adresine benzer bir adres girmeleri yeterli olacak. Kısa ve net bir adres girilmesi yeterli olacağından dolayı yanlış hesaba transfer riski de minimum seviyelere indirilmiş olacağına dikkat çekiliyor.

PayPal Rakibi Olarak Lanse Ediliyor

Bilindiği üzere uzun yıllardan beri PayPal tarafından e-mail adresiyle para gönderme hizmeti sunuluyor. PayID’nin sahip olduğu hızlı transfer özelliğiyle PayPal’i geride bırakabileceği konuşuluyor. PayPal hesapları arasında para transferlerinde herhangi bir gecikme yaşanmazken, PayPal üzerinden banka hesabına transfer edilirken bekleme süresi bulunuyor.

PayID geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalarda bekleme süresinin ve gönderim kaynaklı risklerin tamamen ortadan kaldırılacağına vurgu yapılıyor. PayPal tarafından karşı bir hamle yapılıp yapılmayacağı ise merak ediliyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like