single-image

Özel Banka Kripto Para Ticareti Hizmetine Başlıyor

Özel bir banka tarafından kripto para ticareti hizmeti verilmeye başlandı. Dünya ekonomisinde köklü değişimler yaşanmaya devam ettiği görülüyor. Koronavirüs pandemisi ve öncesinde başlayan ekonomik krizler, insanları yatırım araçları üzerinde tekrar düşünmeye itti. Dünyanın tek bir bölgesinde veya ülkesinde değil, hemen her noktasında ekonomi alanında hızlı değişimlerin başladığı dikkatlerden kaçmıyor.

Son günlerde Amerika’da başlayan ırkçılık karşıtı protestolar ile birlikte değişim sürecinin hızlanacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere büyük krizlerde ABD tarafından karşılığı olmasa da dolar basılıp piyasaya sürülebiliyor. Ortaya çıkan haberlerde koronavirüs pandemisinin başladığı ilk günden beri Amerika tarafından para basılıyor. Bu durumun dolar üzerinde yıkıcı olabileceğine de özellikle vurgu yapılıyor.

Krizlere Rağmen Direnç Gösteriliyor

Dünya genelinde ekonomik krizlerin devam ettiği süreçte kripto para birimlerinde ise pozitif grafiklerin çizilmeye devam ettiği görülüyor. Grafiklerin farkına varan ve ekonomi alanında ileri bir görüşe sahip birçok yatırımcının kripto paralara yöneldiği sürekli olarak dile getiriliyor.

Dünyada yaşanan trendi kazanca çevirmek isteyen özel banka, kripto para endüstrisi için büyük bir adım attı. İsviçre merkezli faaliyet gösteren banka, müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başladığını açıklandı. Kripto paraların günlük hayatta yaygınlaşması ve aktif olarak kullanılması için birçok farklı proje geliştiriliyor. İsviçreli özel bankanın sunmaya başladığı hizmet ile birlikte kripto paraların hayatın içerisine entegre olma sürecinin hız kazanacağı ifade ediliyor.

Kripto Para Ticareti İçin Özel Bankaların Duruşu Değişiyor

Ülkelerin para birimlerine zarar veriyor düşüncesinden dolayı bankaların kripto paralara mesafeli durdukları biliniyor. İlk kez özel bir banka tarafından kripto para ticareti için adım atıldığı görülüyor. Maerki Baumann bankasının kripto para dünyasına attığı adımın diğer bankalara örnek olabileceği tahmin ediliyor. Küresel anlamda yeni bir sürece girilirken bankaların da karlılığını koruması gerekiyor.

Salgınlara ve krizlere rağmen yüksek direnç gösteren kripto para birimlerinin güvenilir liman olma yolunda ilerlediğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. İsviçreli bankanın aldığı kararın üzerinden çok geçmeden birçok bankanın da benzer hizmetler sunmaya başladığını görebiliriz. Bu noktada ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan da kripto para hamlesinin yapılması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like