single-image

OKEx Kripto Paraları Liste Dışına Alıyor

OKEx Kripto Paraları Liste Dışına Alıyor

Bilinen ünlü Kripto para borsalarından bir tanesi olan Güney Kore merkezli borsa OKEx üzerinde işlem gören 9 çift kripto parayı bu platformdan kaldıracak. 15 Nisan itibari ile bu 9 çift kripto para ile artık işlem yapılamayacak ve bunlardan dört tanesinin de tamamen borsadan çıkarılacağı bildirildi.

OKEx Üzerinden Kaldırılacak Kripto Paralar

Pek çok kullanıcı tarafından takip edilen ve işlem yapılan borsalardan bir tanesi olan OKEx 9 çift kripto parayı 15 Nisan Türkiye saati ile 09:00 itibariyle platformdan kaldıracağını duyurdu. Kaldırılacak olan bu para birimleri ise Bitcoin ile işlem görenler; NXT/BTC, RFR/BTC, BLOC/BTC olarak 3 tanesi üzerinden alım satım yapılamayacak. Etherium ile işlem görenler; AUTO/ETH, REF/ETH olarak iki tanesi üzerinden artık işlem yapılamayacak. Diğer farklı birimlerden işlem gören 4 tanesi de RFR/USDT, BLOC/OKB, XPO/USDK ve ETM/USDK olarak belirtilmiştir. OKEx borsası tarafından kullanıcılar için yapılan bildirimde bu çiftler arasında verilen emirlerin kaldırılması istenilmiştir. Verilen emirlerin kaldırılması konusunda geç kalanlar ya da kaldırmayanlar olursa sistem otomatik olarak kaldıracağı bilgisine yer verilmiştir.

OKEx Borsası Üzerinden Tamamen Kaldırılacak Olan Altcoinler

Borsanın 9 kripto para çiftinin işleminin kaldırılmasından sonra yaptığı diğer açıklamada dört altcoin üzerinden hiçbir çiftinin kalmayacağı bildirilmiştir. Bu kripto paralar ise AUTO, REF, RFR, NXT olarak karşımıza çıkmaktadır. OKEx borsası üzerinde bu dört kripto para birimi ile ilgili yapılan açıklamada 29 Nisan tarihi Türkiye saati ile 09:00’a kadar hesaplarındaki miktarları çekmeleri gerektiği bilgisi verildi. Kullanıcılarının mağduriyet yaşamamaları için önceden böyle bir açıklama yaparak bilgi sahibi olmalarına özen göstermiştir. OKEx kripto para borsaları arasında en büyük işlem hacmine sahip olanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Son 24 saat içerisindeki işlem hacmi 2,5 milyar dolar gibi ciddi bir miktara sahiptir. Bu kripto para birimleri ile diğer borsalarda işlem yapan kullanıcılar içinde bir işaret olabilecek durumdadır. Buradan çıkarılan kripto para çiftleri ve bahsettiğimiz tamamen çıkarılan dört kripto para konusunda yatırım yapan varsa temkimli olmalarında fayda var.

 

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like