single-image

Microsoft Kripto Para İçin Patent Aldı

Microsoft kripto para dünyası için yatırımlarını artırmaya hazırlanıyor. Korona virüs pandemisinin sona ermesinin ardından kripto para hacimlerinde artış bekleniyor. Son günlerde küresel ekonomi gündemlerinde de kripto paraların konuşuluyor olması dikkatlerden kaçmıyor.

Bilindiği üzere kripto paraların üretilmesinde madencilik terimi büyük bir önem taşıyor. Microsoft tarafından kripto para madenciliğine yeni bir bakış açısı kazandırılmak üzere olduğu ortaya çıktı. Teknoloji devi kripto para madenciliği için insan vücudunu kullanmaya hazırlanıyor.

Microsoft Kripto Para Madenciliği

“Vücut Aktivite Verilerini Kullanan Kripto Para Sistemi” adındaki patent günümüz itibariyle dev teknoloji şirketi Microsoft’un elinde bulunuyor. Alınan patentin teknik detayları ise henüz bilinmiyor. Ortaya çıkan iddialara göre ise Microsoft tarafından alınan patent ile insanlar kripto para madenciliği için vücutlarına çeşitli sensörler bağlayabilecek. Bağlanan sensörlerden alınan aktivite verileri de kripto para madenciliğinde kullanılabiliyor olacak.

Microsoft’un projesinin dünya genelinde kullanılmaya başlanması durumunda kripto paraların günlük hayatın merkezine yerleşeceği ifade edilmektedir. Microsoft kripto paralar için geliştireceği sensörlerin öncelikle beyin sinyallerini kullanmasını hedefliyor.

Yüksek Bilgisayar Gücü Ortadan Kalkabilir

Kripto para madenciliğinde biyometrik sensörlerin kullanılmasıyla kripto para endüstrisinde de birçok değişikliğe yol açabileceği ön görülmektedir. Günümüzde kripto paraların üretiminde oldukça yüksek bir işlemci gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Biyometrik sensörler aracılığıyla insan vücudu aktivitelerinin ve beyin sinyallerinin işlemci yerine kullanılabiliyor olması bekleniyor.

Net olmamak birlikte Microsoft kripto para projesi kapsamında insan vücudunun efektif bir şekilde kullanılması planlanıyor. Ortaya çıkan iddialarda ısı kameraları, kızıl ötesi sensörler, kalp atış hızı sensörleri gibi teknolojilerden yararlanılacağı ifade edilmektedir.

Henüz çok yeni bir gelişme olmasından dolayı alınan patentin teknik detayları, üzerinde ne gibi çalışmalar yapıldığı ve kısa vadede hangi uygulamaların hayata geçirileceği gibi detaylar bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde yeni patent ile ilgili olarak Microsoft yetkilileri tarafından resmi bir açıklama yapılması beklenmektedir.

Tüm bu gelişmeler ile birlikte kripto para dünyasını yakından takip eden yatırımcıların da oldukça büyük bir heyecan yaşadığını ifade etmek yanlış olmayacaktır. Her geçen gün kripto paraların hayatımızın birçok noktasına etki etmeye başladığı ise dikkatlerden kaçmıyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like