Binance
Binance
Siteye Git
Borsa AdıBinance
Hacim (24 saat) $11,706,065,136.50
329,516.26 BTC
Para Desteği201
Ticaret Çiftleri725
Web sitesi https://www.binance.com/
Twitterhttps://twitter.com/binance
Telegramhttps://t.me/binanceexchange
Alexa Sıralaması 136
En ÜlkeIndia
Binance Borsası 201 coin birimini ve 725 işlem çifti ile alım-satım gerçekleştirmektedir. Binance borsası son 24 saat içerisindeki işlem hacmi ise: $11,706,065,136.50 (329,516.26 BTC) olarak ölçülmüştür. Binance en çok India'da tanınmaktadır.

Binance borsasına giriş yapmak için Ticaret tıklayınız!

Binance İşlem Çiftleri

# Para birimi Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Binance borsasına giriş yapmak için Ticaret tıklayınız!

Binance Borsası

Binance kripto para borsalarından birisidir. Son zamanlarda yakaladığı başarı ile yükselmeyi başarmıştır. Kullanımı en kolay olan coin borsası olmaktadır. Basit ve ileri seviye olmak üzere iki farklı ara yüz sunmaktadır. Binance Bitcoin sitesi yaklaşık olarak 3 milyar dolarlık işlem hacmi ile dünyanın en büyük 6. borsası olarak bilinmektedir. Ayrıca, Binance Bitcoin sitesi üzerinde bulunmakta olan birden fazla altcoin vardır. Bu çeşitlilik çoğu sitede yoktur.

Binance'a kayıt

Binance'a giriş yapabilmek için öncelikle Binance üyelik gerekmektedir. Üye olmak için gerekli olan üç bilgi bulunmaktadır. Girilecek bilgiler mail adresi ve 2 defa şifredir. İstenilen bilgiler girildikten sonra kolay bir şekilde kayıt işlemi gerçekleşir. Daha sonra mail adresine aktivasyon kodu gönderilecektir. Hesap aktive edildikten sonra, 2 aşamalı doğrulama ekranı çıkmaktadır. İsteğe göre bu aşama atlanabilir.

Bu adımlar yapıldıktan sonra Binance üyelik gerçekleşmiş olur. Binancede hesap doğrulama işlemi yapılmadan günlük olarak 2 BTC'ye kadar işlemler yapılmaktadır. Diğer borsalar hesap doğrulaması için bir takım belgeler istemektedir. (Kimlik, fatura, fotoğraf vb.) Bu belgeler binancede istenmemektedir. Üyelik ve güvenlik adımları tamamlandıktan sonra hesaba coin aktarma işlemleri yapılabilir. İstenilen zamanda mail adresi ve şifre girilerek siteye giriş yapılabilir.

Binance'a para yatırma

Düşük komisyonu ve güçlü alt yapısı ile kısa bir zamanda gözde borsa olmayı başaran Binance'ye para yatırma kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Öncelikle hesaba giriş yapılır. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan Funds'un üzerine gelinir. Açılmış olan sekmede Deposit Withdrawals'a tıklanır.

Açılmış olan sayfada BTC bulunur ve yanındaki Deposite tıklanır. BTC Deposit Adress bölümünde olan cüzdan adresi kopyalanır ve bitcoinler hangi borsa ve cüzdanda bulunuyorsa bu adrese gönderilir. Binance'ye para yatırma işlemi yarım saat içerisinde gerçekleşir. Doğrudan binance'ye para yatırmak mümkün değildir. Sadece bitcoin gibi dijital paralar ile giriş yapılabilir.

Binance coin Alma

Binance coin alma da öncelikle banka havalesi ile hesaba para yatırılmalı ve daha sonra o günün BTC veya diğer kripto paraların kuruna göre alım yapılmalıdır. Alım işlemini gerçekleştirdikten sonra kişilerin isteğine göre kripto paralar o borsa da tutulabilir veya isteğe göre ilgili cüzdanlara aktarılarak, saklanabilir. Böylece Binance coin alma işlemi gerçekleşmiş olur.

Binance borsası da alt coin alım satımlarında belirli bir miktarda transfer veya değişişm bedeli alınır. Ayrıca Binance borsası son 3 forkta bulunan tüm kripto paraları için hesap tanımlamıştır. Bu özelliği ile de epey bir ilgi görmüştür. Fork işlemleri sırasında hesapta olan BTC miktarı kadar ek yeni kripto paradan vererek kullanıcılarını memnun eder.

Böylece kişiler ek kazanç sağlamış olur. Bu sebep ile fork zamanlarında binance borsalarında daha fazla BTC bulundurmak faydalı olmaktadır. Yeni kripto paralar, işleme başladığı zamanda hesaptan istenilen fiyata satılır. Binance borsasının çok fazla tercih edilmesinin diğer bir sebebi de Fork işlemlerinin sonucunda oluşan alt coinlere ait olan miktarları da anında hesaplara yansıtmasıdır. Böylece kullanıcıların ek kazanç elde etmeleri mümkün olmaktadır.

Binance Sitesi Güvenli Mi?

Sitenin getirmiş olduğu iki adımlı doğrulama ve kimlik doğrulama gibi güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu sebeple güvenli borsalardan birisidir. Ziyaretçilerine sık sık hatırlatmalarda bulunarak, ziyaretçilerden kaynaklı olan güvenlik hatalarını gidermeye çalışmaktadır. Çok sayıda altcoini olan site, güvenilir görüldüğü için kısa bir sürede dünyanın en büyük borsalarından birisi olmuştur.

Binance Stop-Limit nedir?

Borsalarda kullanılmakta olan bir emir türü stop-limittir. Bu türde tetikleyici bir fiyat belirlenir. Alış için verilmiş olan emirde en düşük satış fiyatının üzerine çıktığında alış emri oluşmaktadır. Böylece yükseliş yakalanır. Satış için verilen emirde bir düşüşle karşılaşıldığı zaman kişinin kendisini koruması sağlanır.

Binance borsasına giriş yapmak için Ticaret tıklayınız!

Diğer Borsalar

#isimHacim (24 saat)madeni paraTicaret ÇiftleriAlexa Sıralaması Bitcoin FiyatıResmi internet sitesi

Leave a Comment

Your email address will not be published.