single-image

KuCoin Singapur Mahkemesi Tarafından Engellendi!

Popüler kripto para borsası KuCoin internet sitesine Singapur Mahkemesi tarafından erişim engeli getirildiği ortaya çıktı. Singapur vatandaşlarının internet sitesine erişememesi ile gündeme gelen yasağın Mart ayında başladığı belirtiliyor. Diğer ülkelerdeki yatırımcıların işlemlerine devam edebildiği borsada kısıtlamalar bununla da sınırlı kalmış değil.

KuCoin İnternet Sitesine ve Mal Varlıklarına Kısıtlama Getirildi

Kripto para borsaları arasında hatırı sayılır bir konumda yer alan KuCoin’in 24 Mart tarihinde Singapur Mahkemesi tarafından alınan kararla başı dertte. Alan adı sağlayıcısı Godaddy tarafından gönderilen e-postada firmanın Singapur Yüksek Mahkemesinin kararına bağlı kalarak siteyi erişime engellediği belirtiliyor. Singapur vatandaşlarının internet sitesine erişemediği borsada kısıtlamalar şirketin mal varlığını da kapsıyor.

2017 yılında yatırımcıların hizmetine giren kripto para borsasının geçen 3 yıllık sürede 100’ü aşkın ülkede 5 milyondan fazla yatırımcıya ulaştığı biliniyor. 2018 yılında aldığı 20 milyon dolar değerindeki yatırım ile ciddi bir büyüme elde eden borsanın yapılanması ise soru işaretleri oluşturuyor.

KuGroup’un KuCoin Global, KuCloud ve KuChain & KCS İş Grubu olmak üzere üç ayrı iş grubundan oluşması yatırımcıların aklında soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen birçok davada adı geçen KuCoin, adını son olarak ise Singapur Yüksek Mahkemesi ile duyuruyor.

ABD merkezli hukuk şirketi Schall, yaptığı açıklamada borsanın insanları yanıltıcı sözler ile kandırdığını ifade ediyor. Singapur Mahkemesinin almış olduğu kararın bu ifadeler ile ilişkili olabileceği düşünülse de resmi açıklama henüz yapılmış değil.

Kripto para borsasının bir diğer şüphe uyandıran detayı ise şirketin herhangi bir ülkede ofis veya konuta sahip olmaması oluyor. KuCoin, daha önce Hong Kong’da bir binalarının bulunduğunu iddia etse de bu konumda herhangi bir ofise sahip olmadığı ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra şirketin Singapur’da olduğunu iddia ettiği ofisinin de doğru olmadığı belirti.

Tüm bu şüpheli detaylar göz önünde bulundurulduğunda KuCoin’in ciddi manada tehlikeli olabileceğini düşünmek mümkün. Zira bu kadar fazla sayıda yatırımcıya ev sahipliği yapan borsanın bir gün ansızın ortadan kaybolması büyük zarara neden olabilir gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like