single-image

Kripto Para Yatırımları Uzun Vadede Zarar Ettirebilir

Bitcoin’de meydana gelen büyük sıçramanın yaşandığı günden beri dünya genelinde kripto para yatırımları artış gösteriyor. Kripto para endüstrisi içerisinde faaliyet gösteren şirketler ise son günlerde yeni adımlar atmaya başladı. Atılan adımlar ile birlikte kripto para birimlerinin günlük hayatta kullandırılması amaçlanıyor. Belirli alanlarda kullanılmaya başlanan kripto para birimlerinin yaygınlaştırılması için uygulamaların hızla artış göstereceği tahmin ediliyor.

Tüm bu çalışmalara rağmen günümüzde kripto para birimlerinin genel olarak yatırım amaçlı olarak satın alındığı biliniyor. Dünya genelinde kripto para hareketlerine bakıldığında da bu durum son derece açık ve net bir şekilde görülüyor. Her ne kadar günlük hayat içerisinde kullanılabilir bir hale gelecek olsa da, kripto paraların yatırım amacıyla kullanılmaya devam edileceğine vurgu yapılıyor.

1000 Dolarlık Kripto Para Yatırımları Kazandırdı Mı?

İsmi bilinmeyen bir yatırımcı tarafından 2018 yılı Ocak ayında bin dolarlık kripto para yatırımı yapıldığı ve sonrasında nasıl bir grafiğin ortaya çıktığı sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Paylaşımın detaylarına bakıldığında anonim yatırımcının en iyi olarak ifade edilen ilk 10 kripto para biriminden 100’er dolarlık alım yaptığı görülüyor. Her bir kripto para biriminden 100’er dolar değerinde alım gerçekleştiren yatırımcının 1000 dolar harcadığı belirtiliyor. Yatırım yapılan kripto para birimleri ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Bitcoin
  • XRP
  • Ethereum
  • Bitcoin Cash
  • Cardano
  • Litecoin
  • IOTA
  • NEM
  • Dash
  • Stellar

1 Haziran 2020 İtibariyle Yatırımların Son Durumu Paylaşıldı

2018 yılından itibaren düzenli olarak grafikleri takip eden yatırımcı, 1 Haziran 2020 itibariyle son durumu paylaştı. 2 buçuk yıl önce yapılan 1000 dolarlık yatırımın 1 Haziran itibariyle büyük bir kayıpla 205.19 dolara gerilediği görüldü.

Bu noktadan yola çıkılarak kripto para birimlerinin uzun vadede kaybettiği iddiaları ortaya atıldı. Bir grup yatırımcı tarafından yapılan yorumlara göre ise anonim olarak hikayesini paylaşan yatırımcının yanlış zamanda alım yaptığına dikkat çekiliyor. Dünya genelinde bu şekilde analiz verileri elde etmek amacıyla çeşitli yatırımlar yapan kişilerin olduğu belirtiliyor. İlerleyen süreçlerde diğer yatırımcıların hikayelerini paylaşmasıyla birlikte benzer yatırımların kazançlı olup olmayacağı konusunda daha net fikir sahibi olunabilecektir.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like