single-image

Kripto Para Borsası Coinbase Can Çekişiyor

Coinbase kripto endüstrisi içerisinde tepki görmeye devam ediyor. Amerika’nın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Coinbase can çekişiyor! Bilindiği üzere kripto paraların normal para birimlerinden en büyük farkı tamamen şifrelenmiş olmasıdır. Takibi mümkün olmayan paralar, kripto cüzdanları arasında saniyeler içerisinde şifrelenmiş bir şekilde transfer edilebiliyor. Günümüzde birçok kişinin kripto paraları kullanmasının temel amacı son derece güvenilir bir para kullanım yolu olmasıdır. Zaman zaman ortaya çıkan kripto paraların takip edilebilmesinin sağlanması gibi konular endüstri içerisinde büyük bir tepkinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Gizliliğin bu denli önemli olduğu bir endüstri içerisinde Amerika’nın en büyük kripto borsası büyük bir güven kaybı yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde Coinbase tarafından Amerikan hükümetine kripto paraları izlemeye imkan sağlayan bir yazılımın satılmaya çalışıldığı haberleri ortaya çıktı. Gündem olan gelişmeye karşılık Coinbase’in herhangi bir açıklama getirmemesi ise tepkilerin büyümesine yol açtı. Twitter üzerinden Coinbase kullanıcılarının borsadan çıkmaları için yapılan kampanyaya ise büyük bir katılım gerçekleşti.

Coinbase Can Çekişiyor!

Sosyal medya üzerinden düzenlenen kampanyaların da etkisiyle son bir iki gün içerisinde borsadan on binlerce kullanıcının çıktığı ifade ediliyor. Ayrıca ortaya çıkan sayısal verilere göre kısa bir süre içerisinde Coinbase borsasından 22 bin 137 Bitcoin’in çıkış yaptığı belirtiliyor. Çok uzun bir süredir borsalardan bu denli büyük bir çıkışın yaşanmadığına dikkat çekiliyor.

Borsadan çıkış gerçekleştiren Bitcoin’lerin ayrılma sebepleri ise tam olarak açıklanamıyor. Uzmanlara göre çıkışın en büyük sebebi ortaya çıkan haberler olarak gösteriliyor. Öte yandan kişilerin hesaplarını kapatarak mı yoksa başka bir borsaya taşıyarak mı çıkış yaptıkları bilinmiyor.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Önümüzdeki günlerde borsayı kullanmaya bırakan kişilerin sayısında bir artış bekleniyor. Tüm bu gelişmelere karşın Coinbase yetkilileri tarafından resmi bir açıklama yapılması bekleniyor. Ayrıca ABD hükümetinden iki devlet kurumuna kripto para izleme yazılımının satılacağı iddialarına da açıklık getirilmesi talep ediliyor. Sadece Amerika’dan değil dünya genelinden kripto para kullanıcıları tarafından büyük bir tepki gösteriliyor. Gösterilen tepkilerin çığ etkisiyle büyüdüğü ise dikkatlerden kaçmıyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like