single-image

Koronavirüs İlacıyla ilgili Söylentiler Piyasayı Harekete Geçirdi

Koronavirüs İlacıyla ilgili Söylentiler Piyasayı Harekete Geçirdi

2020 yılı içerisinde tüm borsalarda ve fiyatlarda koronavirüs etkisi kendisini ciddi şekilde göstermektedir. Böylesi bir ekonomik durgunluğun etkilerinin Bitcoin fiyatlarındaki artış veya düşüş ile de doğrudan etkisini görmemiz mümkün olacaktır. Piyasaları ülkelerin ekonomik yapıları özellikle Asya ve Amerika ciddi şekilde etkileyebilmektedir. Koronavirüs salgını sebebiyle olumsuz haberlerin etkisi borsalarda ve para birimlerinde etkisini genelde olduğu gibi net bir şekilde göstermektedir. Koronavirüs ilacının bulunması çoğu piyasa açısından olumlu haber olarak görülür ve piyasaların toparlanmasına anlık olarak etki edebilir. Geçtiğimiz günlerde koronavirüs ilacı ve aşısı hakkında bazı ülkelerden güzel haber şeklinde gelmiş ciddi şekilde piyasalarda hareketlilik oluşturmuştu. Bitcoin fiyatları etkilenen ekonomilerle birlikte hareket etmektedir, süreci oldukça yakından takip etmekteyiz.

Koronavirüs İlacı Bitcoin Fiyatlarını Etkiler Mi?

Bitcoin fiyatları pek çok etmenin yaptığı etkiyle değer kazanır veya değer kaybı yaşar. Tüm bu durumlar piyasadaki dolaşan haberlerin ve ülkeler tarafından alınan kararlarla oluşur. Büyük ekonomiye sahip ülkelerin attığı adımlar ekonomik açıdan küresel etkiye sahiptir. Çıkan olumlu bir haber sonucunda anında ekonomik olarak piyasada tüm alanlarda etkisini gösterir. Bitcoin fiyatları artış göstermek için piyasalardaki bu dalgalanmalar arasında yer bulur. ABD üzerinden gelen bir ekonomik hamle örneğin FED tarafından para basılarak piyasaya sürülmesi anında Bitcoin üzerinde de etki etmiş ve artışa sebep olmuştur.

Covid 19 İlacı Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi?

2020 yılının başından beri haberlerde sürekli takip ettiğimiz haberlerin başrolünde Covid 19 pandemisi ve dünya üzerindeki karantina haberleri gelmektedir. Tüm olumsuz haberler ve karantinalar sonucunda dünya üzerinde birçok ekonomi durma noktasına gelirken alınan tedbirlerle gevşetilen karantina durumları ve ilaç çalışmaları arasında gidip gelen haberler sonrasında para piyasaları yön almaktadır. Bitcoin fiyatları artış için olumlu haberler sonrasında sinyal vermekte. Özellikle bu yıl içinde Bitcoinden ciddi yükseliş bekleniyor çünkü yarılanma olayı koronavirüs gölgesinde kalıyor ancak takip edilmesi gereken esas konu Bitcoin açısından baktığımızda bu husustur. Fiyatlanmaların bağlı olduğu tüm bu sebepler açısından bakarak ne gibi adımlar atmak gerektiğini anlamaya çalışmalıyız.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like