single-image

Koronavirüs Hastalarına Bağış Uygulamasında Blockchain Esintisi

Koronavirüs Hastalarına Bağış Uygulamasında Blockchain Esintisi

Koronavirüs salgını nedeniyle alarm halinde olan tüm dünyada çeşitli yardım kampanyaları düzenlenmekte. Düzenlenen bu kapmayalar ile bağışlar toplanarak covid 19 teşhisi konulan hastalara yardımlar yapılmakta. Bu bağışlardan bir tanesine örnek, İntellectEU isimli yazılım şirketinde kendi ekibi ile; Thomas Bohner imza attı. Ekibiyle yaptığı beyin fırtınası sonucu güzel bir yardım fikri ortaya çıkardılar. Yapılan beyin fırtınası sonucuna kitle fonlamasına yönelik bir uygulama yapmaya giriştiler. 10 günlük bir çalışma sonucu SpreadLoveNotCorona isimli web uygulamasını yaptılar. Uygulamanın Türkçe karşılığı korona yayma sevgi yay isimli uygulama BM’nin Covid 19 ile mücadele için DSÖ’nün dayanışma kampanyasına teşvik etmektedir. Tüm bu işlemlerde blockchain sistemleri ile bağışçıların bağışları sisteme kaydedilerek takip ediliyor.

Blockchain Sistemi İle Covid 19 Mücadelesi

intellectEU isimli yazılım şirketinin başka n yardımcısı olan Thomas Bohner böyle bir uygulamanın ne kadar çabuk geliştirilebileceğini gösterdiklerini ifade etti. Blockchain odaklı şirketin, yine blockchain tabanlı bir yazılımı çok kısa bir süre içerisinde tasarlayıp geliştirdiklerinin altını çizdi. Yapılan uygulamanın kullanımı oldukça basit, bağış yapmak isteyen kişiler uygulamaya girerek kullanıcı adı ile kayıt yaparak yapmak istedikleri bağışı yapabiliyorlar. Böylesi güzel bir uygulama ile koronavirüs salgınında hasta olan kişiler için toplanan yardımlar konusunda oldukça kullanışlı bir program ile kampanya başlatılmış oldu. Blockchain yardım kampanyası için bir araç olarak kullanılmış oldu.

Koronavirüs Hastalarına Bağış Uygulaması

intellectEU isimli şirket tarafından Blockchain tabanlı covid 19 uygulamasıyla salgınla mücadele kapsamında tasarlanan bağış programı projesi kapsamında kolay bir yolla kayıt olunarak bağış yapılmaktadır. Bu kapsamda şirketin tasarladığı programda liderlik tablosu yayınlanmış ve her 5 dakikada bir güncellenmektedir. Kimlerin bağış yaptığını ve en fazla bağış yapanların görülebildiği bir platform oluşmuştur. Böylelikle koronavirüs mağdurları için ne kadar bağış yapılmış ve bu bağıştan kaç kişi faydalanmış takip edilebilmektedir. Şirket bu bakımdan kendisi de 400 dolarlık bağış yapmıştır. Kendi uygulamaları olması itibariyle açılış maksadıyla kampanyayı bu şekilde başlatarak hastalar için destek olma noktasında güzel bir olaya imza atmışlardır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like