single-image

Kim Yong Ölürse Bitcoin Çöker İddiası

İçerisinde bulunduğumuz 2020 yılı ülkemiz için oldukça sancılı bir şekilde devam ediyor. Yılın ilk çeyreği geride kalırken küresel çapta oldukça ciddi bir pandemi süreci de hızla yayılmaya devam ediyor. Bitcoin’in yüzde 50 oranında değer kaybı yaşaması da bu yıla iz bırakacak gelişmeler arasında gösteriliyor. Dünya gündeminin sürekli olarak yeni haberlerle meşgul olduğu bu günlerde en yeni olaylardan bir tanesi ise Kim Yong ve Bitcoin ile ilgili ortaya atılan iddialar.

Kuzey Kore lideri Kim Yong‘un bir süredir görülmemesi üzerine sağlık durumunun iyi olmadığına dair haberler ortaya çıktı. Japonya ve Çin merkezli medya kaynakları ise liderin bitkisel hayatta olduğundan emin olduklarını ifade ediyorlar. Kim Yong‘un iddialara rağmen göz önüne çıkmamış olması ise iddiaların gerçeklik ihtimalini yükseltiyor. Ülkenin dışarıya kapalı olmasından dolayı Kuzey Kore tarafından kesin ifadelere yer verilse de açıklama yapılmadığından haberler iddia niteliğini korumaya devam ediyor.

Kim Yong ve Bitcoin Bağlantısı Dikkat Çekiyor

Her ne kadar Kuzey Kore ülke olarak teknoloji ve internete kısıtlı bir şekilde erişebilse de ülkenin kripto para teknolojisine büyük bir ilgi gösterdiği biliniyor. 2018 ve 2019 yılları içerisinde 2 milyar dolar değerinde kripto paranın hack yoluyla ele geçirildiği ortaya çıkmıştı. Daha sonra ABD Güvenlik Konseyi tarafından yapılan açıklama ile ortaya atılan bu iddiaların doğrulu onaylanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialar Kuzey Kore lideri Kim Yong‘un ölmesi durumunda Bitcoin’de büyük bir tasfiye olabileceği belirtiyor. Tasfiyenin gerçekleşmesi durumunda ne kadarlık bir değer kaybının yaşanabileceği ise ön görülemiyor.

Uzmanlar Endişeleri Yersiz Buluyor

Kripto dünyasında söz sahibi uzmanlar tarafından iddiaların yersiz olduğunun altı çiziliyor. Liderin ölmesi durumunda dahi ülke politikalarının değişmeyeceği, Bitcoin’de herhangi bir tasfiyenin yaşanmayacağını ifade ediyorlar.

Yaklaşık bir haftadır Kuzey Kore liderinin sağlık durumu Twitter başta olmak üzere sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. Birçok kişi Kuzey Kore tarafından liderlerinin sağlık durumu hakkında yapılacak açıklamayı bekliyor.

Küresel bir kriz olarak kabul edilen COVID-19 salgıını, petrol fiyatlarının eksiye düşmesi ve ardından ortaya atılan Kim Yong iddiaları ile kripto para dünyasında da etkili olmaya devam ediyor. Tüm dünya ülkelerini derinden etkileyen salgının sona ermesi, petrol krizinin aşılması ve Kim Yong’un sağlık durumunun netleşmesi sonucunda kripto para borsasının nasıl bir tepki göstereceği ise merak ediliyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like