single-image

John McAfee Kripto Açıklaması Kafaları Karıştırdı

Kripto para dünyasına ilişkin yapmış olduğu açıklamalarla adından sıklıkla söz ettiren John McAfee sonunda merak edilen soruya yanıt verdi. John McAfee kripto açıklaması kısa süre içerisinde sosyal medya hesaplarında paylaşılarak kripto gündemine oturdu. Özellikle Twitter hesabı üzerinden kripto para birimlerine dair yaptığı paylaşımlarla uzun süredir sıkı bir şekilde takip ediliyor. Takipçileri tarafından sürekli olarak hangi kripto para birimlerine yatırım yaptığı sorulmaktaydı. McAfee, yapmış olduğu açıklamada kripto para birimlerini yatırım amacıyla kullanmadığını ifade etti.

Kripto para dünyasında meydana gelen gelişmeleri bu denli yakından takip etmesine rağmen yapmış olduğu açıklama takipçileri için inandırıcı bulunmadı. Fakat McAfee kripto paraları yatırım amacıyla kullanmadığını ifade ederken, kripto paraları günlük yaşam içerisinde kullandığının altını çizmeyi ihmal etmedi. 

John McAfee Kripto Açıklaması Kafaları Karıştırdı

Dünya genelinde birçok insan tarafından kripto paralar yatırım amacıyla kullanılıyor. McAfee’nin de dünyanın önde gelen yatırımcıları arasında yer aldığına inanılmaktaydı. Ünlü isim tarafından paylaşılan tweet ise kafaların karışmasına sebep oldu. McAfee, kripto paraları yatırım amacıyla kullanma ile günlük hayat içerisinde kullanma arasında büyük bir fark olduğunun altını çiziyor. 

Kullanmış olduğu kripto paralar arasında ise son zamanlarda Monero ve DAI ön plana çıkıyor. Özellikle bu iki kripto para biriminin gizlilik ilkelerine son derece büyük bir önem verdiği biliniyor. Günümüz yaşam şartları içerisinde insanların genel alışverişlerinde kripto paraları kullanmaya istekli olmadıkları dikkatlerden kaçmıyor.

Günlük Hayata Entegre Çalışmaları Devam Ediyor

John McAfee gibi isimler tarafından sürekli olarak kripto paraların gündelik hayatta kullanılması gerektiğine vurgu yapılıyor. Kripto para şirketleri tarafından da bu amaç doğrultusunda çalışmaların yapıldığı görülüyor. Özellikle üçüncü taraf olarak karşımıza çıkan girişimcilerin geliştirmiş olduğu projeler ile sürecin hızlandırılmaya çalışıldığı biliniyor. 

Kripto para birimlerinin kullanım alanlarının artırılma çalışmaları bu hızla devam ederse tahmin edilenden çok daha kısa bir süre içerisinde günlük hayata entegre olacağı ifade edilebilir. Son zamanlarda kripto paralar ile ev ve otomobil satışlarının dahi yapılabildiği haberleri gündem olabiliyor. Önümüzdeki süreçte bu gibi durumların haber niteliğinden çıkıp sıradanlaşması bekleniyor. 

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like