single-image

Jim Bianco Açıkladı: Doların Yerini Alacak Kripto Para

Bianco Research Başkanı Jim Bianco, kısa süre içerisinde bir kripto para biriminin Amerikan dolarının yerini alacağını öne sürdü. Yapılan açıklamanın hemen ardından kripto para endüstrisinde büyük bir heyecan yaşandığı görüldü. Fransız analiz şirketi başkanı tarafından yapılan açıklamanın kripto paralar üzerinde göstereceği etki merak ediliyor.

Jim Bianco öne sürdüğü düşüncesini desteklemek için günümüzde ABD dolarının neden öncelikli tercih olduğuna dair de açıklamalarda bulundu. Biano altının, ham petrolün fiyatını belirleyen ve en küçük krizde bile insanların yöneldiği ABD dolarının güvenli bir liman olarak görüldüğünün altınız çiziyor.

Jim Bianco: İnsanların Yeni Para Birimi Arayışı Devam Ediyor

10 yılı aşkın süredir insanların ABD dolarının dışında güvenli bir para birimi aradıkları biliniyor. Herkesin aklına ilk olarak Bitcoin gelse de Jim Bianco Bitcoin’in gereklilikleri karşılamadığını düşünüyor.

Bianco konuya dair yapmış olduğu açıklamada Libra’nın ilk çıkmış olduğu zamanlarda doların yerini alabileceğini düşündüğünü belirtiyor. Fakat ilerleyen süreçte Libra’nın da bu görevi üstlenemeyeceğini ifade eden Bianco, şu an için bu paranın bulunmadığını düşünüyor.

ABD dolarının yerini bir kripto paranın alacağı iddialarının her geçen gün güçlenmesiyle bunun hangi kripto para olacağı da büyük bir merak konusu haline geldi. Bitcoin’in konu dışında kalması akıllara Ethereum (ETH) getirse de Ethereum’un da iyi bir değer deposu olmadığına dikkat çekiliyor.

Bianco’nun yaptığı açıklamalar sonrasında kripto para dünyasında birçok kişinin de benzer düşüncelere sahip olduğunu görmek mümkün. Dünya genelinde rezerv bir para birimine ihtiyaç duyulduğu herkes tarafından dile getiriliyor. Bu para biriminin ise kripto para birimlerinden birisi olma ihtimali ise oldukça yüksek görülüyor.

Diğer Kripto Para Birimlerine Etkisi

ABD dolarının yerini bir kripto para biriminin alması durumunda büyük bir ekonomik değişim sürecinin önlenemeyeceği düşünülüyor. Ayrıca diğer kripto para birimlerinin değerlerinde de ciddi bir artışın yaşanabileceği de ihtimaller dahilinde yer alıyor. Dünya genelinde ekonomik değişim süreçlerinin son derece dinamik olduğu görülüyor. Bu sebepten dolayı tahmin edilenden çok daha kısa bir süre içerisinde beklentilerin gerçekleşeceği iddia ediliyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like