single-image

Işıklar Coin Yakın Zamanda Kullanıma Sunulacak

Kripto paraların dünya genelinde popüler olması ile birlikte geleceğe yatırım yapmak isteyen şirketler bu alanda aksiyon almaya devam ediyor. Bu kimi zaman bir kripto para portföyü olurken kimi zaman ise bu yazımızda da bahsettiğimiz gibi kripto paranın bizzat kendisi oluyor. Peki, Türkiye’nin ilk kripto para birimi olması beklenen Işıklar Coin aslında ne?

Işıklar Coin Nedir?

Yakın tarihte yatırımcılara sunulması beklenen Işıklar Coin’in arkasında Turgut Işık tarafından 1974 yılında kurulan Işıklar Holding yer alıyor. Merkezi İstanbul’da bulunan holding, kripto para sürecini ise Bulgaristan’da kurduğu yeni şirket üzerinden yönetiyor. Bulgaristan’da hayata geçirilen Isiklar Coin Ltd. isimli şirket ile tüm kripto para yönetimi tek noktadan sağlanıyor.

ERC-20 altyapısına sahip kripto para biriminden toplamda 100 bin adet üretilmesi planlanıyor. Işıklar Holding tarafından yapılan açıklamaya göre ISIKC’nin ilk aşamada belirli oranlarda bölünerek PICO, Ar-Ge ve çeşitli amaçlar doğrultusuna kullanılacağı belirtiliyor. 100 bin adet Işıklar Coin’in %10’luk kısmı PICO, %6’lık kısmı Ar-Ge ve %40’lık kısmının ise bir yıl süreyle portföyde tutulması planlanıyor. Geriye kalan 44 bin ISIKC’nin ise çeşitli amaçlarla değerlendirileceği düşünülüyor.

Geçtiğimiz yılın son aylarında çalışmalarına başlanan kripto paranın ne zaman kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor. Ancak kripto paranın kısa bir süre önce borsalarda yer bulduğunu düşünürsek bu sürecin çok uzun sürmeyeceğini söylememiz mümkün. Aynı zamanda Işıklar Coin’in CoinMarketCap ve CoinGecko platformlarında listelendiğini de belirtelim. Şimdilik yalnızca sayılı platformda bulunan kripto paranın ilerleyen süreçte nasıl bir yol izleyeceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca Işıklar Holding’in yaptığı açıklamada 2020’nin üçüncü çeyreğinde yani Haziran ve Ekim ayları arasında Işıklar Coin’in ikinci bir özel satış sürecine ev sahipliği yapacağını da vurguluyor. Üzerinde kapsamlı çalışmalar yapılan kripto paranın bu etkinliğin ardından yalnızca bu proje için yeni bir ofis açılmak istendiğini ve çalışmaların daha da büyütülebilmesi için yeni ortaklıklar kurulmasının hedeflediğini de belirtelim.

Peki siz Işıklar Coin hakkında ne düşünüyorsunuz? Yatırımcıların kullanımına sunulduğu takdirde kripto para portföyünüzde Işıklar Coin’e yer verir misiniz?

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like