single-image

Hindistan Kripto Para Dünyasını Büyütüyor

Koronavirüs pandemisinden dolayı ülke ekonomilerinde hızlı bir düşüş yaşanırken, kripto para dünyasında ise durumların tam tersi yönde ilerlediği görülüyor. Hindistan’da son günlerde yaşanan gelişmeler de bu durumu kanıtlıyor. Bitcoin’in resmi internet sitesinde yer alan habere göre son 60 gün içerisinde Hindistan kripto para endüstrisinde ciddi bir büyüme yaşanıyor. Ülkede koronavirüs pandemisinden dolayı insanların evde kalmak zorunda olduğu belirtilmektedir. Evde kalan insanların ise yoğun bir şekilde kripto para kullanmaya başladıklarına dikkat çekiliyor.

Küresel pandemi sebebiyle ülke ekonomilerinin kısa süre içerisinde düşüşe geçmesi yatırımcılarda büyük bir endişe yaşanmasına sebep olduğu belirtiliyor. Bu sebepten dolayı da yatırımcıların son zamanlarda kripto para birimlerine ilgi göstermeye başladığına dair iddialar ortaya atıldı. Yatırımcıların yanı sıra, bu dönemde işini kaybeden kişilerin de para kazanma amacıyla kripto para borsalarına girmesiyle büyümenin yaşanmış olabileceği tahmin ediliyor.

Hindistan Kripto Para Endüstrisini 10 Kat Büyüttü

Ülkede son 60 gündür koronavirüs salgını dolayısıyla sıkı tedbirler alınmakta ve buna bağlı olarak da ülke ekonomisi zayıflamaktadır. Akıllara gelen tüm sektörlerde büyük bir daralma yaşanmasına rağmen kripto para dünyasındaki gelişmeler görenleri şaşkına çeviriyor. Sıkı tedbirlerin alındığı bu dönem içerisinde birçok kripto para biriminin değerlenmeye başladığı dikkatlerden kaçmamaktadır.

Ülkede faaliyet gösteren kripto para şirketlerinin yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarda son 2 ay içerisinde 10 kat hacim artışının yaşandığına dikkat çekiliyor. Sektörün önde gelen isimleri büyümenin ne denli ciddi olduğunu anlatmak için sayılar üzerinden de örnek vermekten kaçınmıyor.

Günlük Ticaret Hacmi 10 Milyon Dolara Ulaştı

Verilen sayılara bakıldığında koronavirüs öncesinde Hindistan kripto para pazarında günde 1 milyon dolar hacminde bir kripto para ticaretinin yapıldığı görülmektedir. Koronavirüs salgınının başlamasından bugüne kadar olan süreç içerisinde ise bu sayıların 10 katına çıktığının altı çiziliyor. Buna göre son birkaç gündür Hindistan pazarında günlük 10 milyon dolar hacminde kripto para ticaretinin yapıldığı ifade edilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra Hindistan hükümeti tarafından Pazar hacminin daha da artırılması için yeni çalışmalar yapacağı da ortaya çıkan haberler arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like