single-image

Heycanlandırıan Bitcoin Tahmini 20 Bin Dolar!

Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren dalgalı fiyatlanmasıyla dikkat çeken Bitcoin tahmini 20 bin dolar için sürekli olarak yeni paylaşımlar yapılıyor. Hatırlanacağı üzere Mayıs ayının ilk haftası itibariyle yarılanma etkinliğinin de etkisiyle Bitcoin değerinde hızlı bir yükselme meydana gelmişti. Yaşanan bu yükselişin ardından farklı isimler tarafından sürekli tahminler paylaşılmıştı. Özellikle tahminler arasında, Bitcoin’in 100 bin dolara çıkabileceği dahi yer almaktaydı. Bitcoin için bir tahmin de Morgan Creek Digital’den tanınan Jason Williams tarafından paylaşıldı. Şuana kadar kripto dünyasında yaptığı paylaşımlar ve yatırım analizleriyle dikkatleri üzerine çeken ismin tahmini büyük bir yankı uyandırdı. Williams’a göre Bitcoin 2020 yılı sona ermeden büyük bir sıçrama yapacak.

Geçtiğimiz günlerde bin doların üzerinde değer kaybı yaşayan kripto para, yatırımcıları tedirgin etmeye başladığı görülüyor. Kripto dünyasında büyük bir ses getiren yeni tahmin ise yatırımcıların yüreğine bir nebze de olsa su serpmeyi başarıyor. Yatırımcıların büyük bir heyecanla işaret edilen tarihi beklediği ise dikkatlerden kaçmıyor.

2020’nin Sonları İçin Bitcoin Tahmini 20 Bin Dolar

Morgan Creek Digital ortağının yapmış olduğu yeni tahminde sıçramanın zaman içerisinde gerçekleşeceği ifade ediliyor. 20 bin dolar beklentisinin gerçekleşebileceği tarih olarak ise 2020 yılı Ekim ayını işaret ediyor. Ortaya atılan yeni tahmine bakıldığında tahmin için işaret edilen tarihe sadece 4 ay gibi kısa bir zaman kaldığı görülüyor.

Yatırımcıların yeni tahmin karşısında nasıl bir aksiyon olacağı ise şuan için bilinmiyor. Güncel olarak 9 bin dolar seviyelerinde gezinen Bitcoin’in tahminlere göre 2 katına çıkması bekleniyor. Daha önce paylaşılan teknik grafiklere ve küresel ekonomi anlamında meydana gelen gelişmelere bakıldığında tahminin gerçekleşmemesi için herhangi bir sebep bulunmuyor.

10 Bin Dolar Kritik Seviye Olarak Görülüyor

Pozitif yönde tahminlerin gerçekleşebilmesi için iki kritik direnç noktası bulunuyor. Bunlar uzmanlar tarafından 10 bin dolar ve 8 bin dolar olarak belirtiliyor. Bitcoin’in 10 bin dolar üzerine çıkması durumunda hızlı bir yükseliş trendine gireceği tahmin ediliyor. Öte yandan 8 bin dolar seviyesinin ise eksi yöndeki direnç noktası olarak ifade ediliyor. 8 bin doların altına düşmesi durumunda Bitcoin’in büyük bir değer kaybı ile karşı karşıya kalabileceği vurgulanıyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like