single-image

Gizlilik Odaklı Bitcoin Cüzdanı Geliştirildi

Yeni Bitcoin cüzdanı sunduğu gizlilik hizmetleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bitcoin gibi kripto paraların tercih edilmesindeki en büyük etkenin gizlilik olduğu biliniyor. Temel yapıları gereği kripto paralar şifrelenmiş bir şekilde kullanılıyor. Bir noktadan başka bir noktaya transferlerinde de şifrelenmiş olarak hareket sağlandığından dolayı takip etmek imkansız bir hal almaktadır. Fakat tüm bu gizlilik esaslarına rağmen bazı kötü amaçlı yazılımların kripto paraları takip edilebilir hale getirdiği ile ilgili iddialar ortaya atılıyor. Kripto para dünyasında faaliyet gösteren uzmanlar tarafından bu tarz yazılımlara karşı önlemler de geliştirilmeye devam ediyor.

Kripto para birimlerinin takip edilebilir hale getirilmesinin yanı sıra son zamanlarda kripto para kullanıcılarının kişisel bilgilerinin de ele geçirilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Özellikle kötü amaçlı olarak hazırlanan kripto para cüzdanların kopyalarıyla ele geçirme işleminin yapıldığı belirtiliyor. Kripto para depolama ve saklama gibi hizmetler sunan Casa, yeni bir kripto para cüzdanını kullanıma sundu.

Bitcoin Cüzdanı Kişisel Bilgileri Koruma Altına Alıyor

Yeni geliştirilen BTC cüzdanı sayesinde kullanıcılarının kişisel bilgilerinin ele geçirilme olasılığı tamamen ortadan kaldırılıyor. Casa Wallet adı verilen bu cüzdanda private key adı verilen yeni bir teknoloji kullanılıyor. Kullanılan özel anahtar teknolojisi sayesinde kişiler sadece kullanıcı adı ve maillerini kullanarak cüzdanlarına giriş yapıp, kullanılabiliyor.

Cüzdanın kullanılabilmesi için kullanıcı adı ve mail adresi dışında herhangi bir bilgi talebinde bulunulmuyor. Bu sayede kripto paraların kullanımı sürecinde kullanıcıların kişisel bilgileri riske atılmamış oluyor. Son zamanlarda kripto para cüzdanları aracılığıyla gerçekleştirilen bilgi hırsızlıklarının önüne geçilebilmesi için atılmış büyük bir adım olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Diğer Kripto Cüzdanlarından da Benzer Hamle Bekleniyor

Dünya genelinde kullanılmakta olan oldukça fazla kripto para cüzdanı bulunuyor. Casa Wallet tarafından sunulan gizlilik hizmetinin örnek olması bekleniyor. Uzmanlar tarafından kısa süre içerisinde tüm cüzdanların aynı prensiple hizmet vermeye başlayacağını düşünüyor. Aksi taktirde kişisel veriler talep eden cüzdanların kullanıcı sayılarında ciddi manada düşüş yaşanacaktır.

Kirpto para kullanıcılarının kişisel bilgilerini riske atmamaları için bu konuya gereken önemi göstermeleri konusunda sürekli olarak uyarılar yapılıyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like