single-image

Facebook’un Kripto Parası İçin Devlet Desteği

Facebook’un kripto para birimi Libra için son derece önemli bir gelişme yaşandı. Koronavirüs pandemisinden dolayı salgının hemen öncesinde yaşanan birçok önemli gelişme unutulurken Facebook’un kripto parası da bu detaylar arasında yer alıyordu. Singapur devlet yatırımcısı tarafından Libra’ya verilen destek ile birlikte Libra yeniden gündeme gelmeyi başardı.

Salgın öncesinde Facebook’un kripto para CEO’su ve Mark Zuckerberg’in birlikte birçok toplantıya katıldığı artık herkes tarafından biliniyor. Salgın gündeminin hafiflemesiyle birlikte kripto para için yeni yatırımcılar gelmeye başladı. Singapur’un devlet yatırımcısı da en önemli yatırımcılar arasında kabul ediliyor.

Temasek tarafından yapılan yatırımın yanı sıra uluslararası büyük yatırımcılardan Ventures ve Paradigm’in de yer aldığı dikkatlerden kaçmıyor. Libra yetkilileri tarafından yatırımlara dair dikkat çekici açıklamalar yapıldı. Libra’nın özellikle Temasek yatırımıyla güçlü bir lansman gerçekleştirileceği konusuna sürekli olarak vurgu yapılıyor. Merkezi Singapur’da yer alan Temasek’in Asya’da konumlanmısı Libra’nın geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

Facebook’un Kripto Parası İçin Temasek Açıklaması

Temasek CEO’su tarafından yapılan açıklama kapsamında Libra Birliğine üye olmak ile olarak perakende ödeme konusunda uygun maliyetli bir küresel ağa katkıda bulunulduğu ifade edildi. Libra’nın geleceği konusunda da oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdiği görülmektedir.

Gelişmeleri yakından takip edenlerin bileceği üzere Libra için 2019 oldukça stres dolu bir yıldı. Libra Birliği projesi küresel alanda birçok ismi sinirlendirmiş ve bir anda PayPal, Visa gibi üyeler ayrılma kararı almışlardı. Geçtiğimiz yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen Libra Birliği içerisinde 100 üyeye ulaşılacağına dair hedefler belirlenmeye devam ediliyor.

Son Derece Önemli Üyelerin Desteği Devam Ediyor

Yeni eklenen üyeler haricinde Libra’nın kurulduğu ilk günden beri Checkout.com, Heifer International ve Shopify gibi son derece önemli üyelerin destek vermeye devam ettiği dikkatlerden kaçmıyor.

Tüm bu gelişmeler ile birlikte Libra’nın uluslararası olarak benimsenebilmesi için Calibra tarafından yeni bir alt yapı üzerinde çalışıldığı ifade edilmektedir. Ayrıca bu alanda işe alımların yapıldığı haberlerinin de ortaya çıkması üzerine yatırımcıların dikkati çekilmiş oldu. Önümüzdeki süreçte kripto para birimlerinin değerleneceği dönemde Libra’nın da pastadan hak ettiği payı alacağının sürekli olarak altı çizilmektedir.

 

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like