single-image

ETH 2.0 BTC’nin Sonu Olabilir

ETH 2.0 gelişmeleri büyük bir heyecanla takip edilirken, kripto dünyasının liderlik koltuğunda oturan Bitcoin’in tahtının sallanmaya başladığı iddiaları ortaya atıldı. Mayıs ayının ikinci haftasına yaklaşırken yapılan analizlerde BTC yarılanması öncesinde Bitcoin’in yükselme eğiliminde olacağı belirtilmişti. Analistlerin ifadelerinde de olduğu gibi yarılanma öncesi yükseliş trendine girilmiş olsa da uzun sürmediği görülüyor. Özellikle yarılanma etkinliği sonrasında 10 bin doların üzerine çıkan BTC, hızlı bir şekilde 8.500 dolar seviyelerine kadar geriledi. BTC grafiklerinde meydana gelen bu değişimlerin yatırımcıları tedirgin etmeye başladığı ifade ediliyor. Özellikle BTC’nin yeni gizlilik sözleşmeleri, teknolojilerinde yaşanan eksiklikler kripto paranın kan kaybetmesine sebep oluyor.

Yatırımcıların en büyük tedirginliği Bitcoin’in gizliliğini kaybetme ihtimali olarak belirtiliyor. Kripto paraları, takip edilemediği için tercih eden yatırımcıların kısa süre içerisinde Bitcoin varlıklarını satacakları tahmin ediliyor. Blockchair geliştiricisi tarafından konuya dair yapılan değerlendirmelerde kısa süre içerisinde BTC’nin zirvedeki konumunu koruyamayacağı iddia ediliyor. Nikita Zhavoronkov’a göre önümüzdeki süreçte zirveye Ethereum yerleşecek. Ethereum yatırımcıları tarafından büyük bir heyecanla ETH 2.0 bekleniyor. Kripto dünyasının öndeki gelen isimleri beklenen ETH’nin kripto paraya büyük bir katkı sağlayacağına vurgu yapıyor.

ETH 2.0 Karşısında BTC Adım Atabilir

Uzmanların ifadesine göre ETH’nin BTC’yi geri planda bırakabilmesi için 6 kat daha büyümesi yeterli olacak. Son zamanlarda çizilen grafiklere göre bu büyümenin mümkün olduğuna da dikkat çekiliyor. ETH’nin yaptığı ataklar karşısında zirvedeki kripto para biriminin bir adım atıp atmayacağı ise şuan için belirsizliğini kuruyor.

Gizlilik sözleşmelerindeki değişiklik ve çizilen düzensiz grafikler her ne kadar yatırımcıyı tedirgin ediyor olsa da BTC fanları tarafından yatırımların elde tutulacağı da net bir şekilde görülüyor. Tüm bu gelişmelere paralel olarak kripto para analizleri gerçekleştiren sosyal medya hesapları tarafından ETH alımlarında hareketlenme olduğuna dair paylaşımlar yapılıyor. Paylaşımlar şuan için iddia niteliğinde olup, kanıt olabilecek bir sayısal veri bulunmamaktadır.

Ethereum’un Zirveye Çıkması İçin Gereken Süre Açıklandı

Nikita tarafından yapılan açıklamalarda ETH’nin kripto para dünyasının zirvesine oturması için 5 yıl gibi bir sürenin yeterli olacağı ifade ediliyor. Tahminlere göre 5 yıl içerisinde atılacak adımlar ile birlikte ETH, kripto para dünyasının yeni gözdesi haline gelebilecek.

Kripto para dünyasında faaliyet gösteren para birimleri için 5 yılın oldukça kısa bir süre olduğu ve bu sürede bu kadar büyük bir sıçramanın mümkün olmayacağını da öne süren açıklamalar bulunuyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like