single-image

En Çok Kripto Para Kullananlar Araştırıldı

En çok kripto para kullananlar yapılan kapsamlı anket çalışması neticesinde ortaya çıkarıldı. Özellikle kripto para endüstrisiyle yeni tanışmaya başlayan kişiler, kimlerin kripto para kullandığını merak ettikleri biliniyor. Anket araştırması neticesinde elde edilen sonuçların son derece detaylı olduğu ise dikkatlerden kaçmıyor. Önümüzdeki yıllarda tekrarı yapılacak olan araştırma sonuçlarında ne gibi değişimlerin yaşanacağı ise daha çok merak ediliyor. Bilindiği üzere küresel anlamda meydana gelen gelişmeler kripto para lehine ilerlemeye devam ediyor. Yatırım trendlerinde meydana gelen değişimler de bu durumu sürekli olarak ortaya koyuyor.

Crytodaily internet sitesi tarafından detaylı bir şekilde yayınlanan makalede ilk olarak en çok kullanılan para biriminin Bitcoin olduğuna dikkat çekiliyor. Kullanıcılar arasında cinsiyet oranına bakıldığında ise yüzde 87’lik bir oranla erkeklerin daha çok tercih ettiği görülüyor. Cinsiyetin yanı sıra yaş dağılımı da oldukça genç bir kitlenin yakından takip ettiği ortaya çıkıyor. Araştırmaya göre kripto para kullanıcılarının yüzde 46’sı 25 – 34 yaş aralığında bulunuyor.

En Çok Kripto Para Kullananlar Türkiye’den

Araştırmada son derece ilginç bir veri yer alıyor. Birçok kişi kripto kullanıcılarının Amerika’da yoğunlaştığını düşünüyor. Anket çalışmasında ise en çok kullanılan ülkenin Türkiye olduğunu gösteriyor. İkinci sırada ise Romanya yer alıyor. Listenin devamına bakıldığında ise Amerika altıncı sırada yer alıyor.

Kripto para yatırımlarının kontrolü ve kullanılmasında kullanılan teknolojik donanımlarda bilgisayar ilk sırada bulunuyor. Akıllı telefonlar ve tabletler ise en çok kullanılan donanımlar arasında olduğunun altı çiziliyor.

Araştırma Sonucunda Kripto Standartları Ortaya Çıktı

Kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilen anket çalışması neticesinde standartlar ortaya çıktı. Elde edilen verilere göre kripto para kullanıcılarının genel özellikleri şu şekilde karşımıza çıkıyor;

  • Günlük hayatının büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirmek,
  • Teknoloji ve yatırım alanlarındaki gelişmeleri yakında takip etmek,
  • 44 yaşından daha küçük bir yaşa sahip olmak,
  • Google Chrome tarayıcısını ağırlıklı olarak kullanmak.

Yukarıda belirtilen kriterlerin elde edilen verilerden ortaya çıktığı ifade ediliyor. Dünya genelinde farklı özelliklere ve yaşamlara sahip birçok kişinin kripto paralara ilgi duyduğu ve yatırım yaptığı biliniyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like