single-image

Efsane Analist Bitcoin Fiyat Tahmini Yaptı

Efsane Analist Bitcoin Fiyat Tahmini Yaptı

Bitcoin fiyatları konusunda hemen her yerde farklı bir görüş, yorum görmek mümkündür. Bitcoin fiyatlarının artış gösterdiği 2018 yılında en yüksek değerine ulaştığı Bitcoin ve buna bağlı olarak altcoinlerin fiyatları geçtiğimiz 2019 yılı içerisinde ciddi bir iniş kaydederek eski değerini yitirmişti. 2020 yılı içerisinde ise yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi beklentilerin uzağında seyretmeye devam etmektedir. Ünlü analist Peter Brandt yaptığı bir yorumda Bitcoin fiyatının yarı yarıya ihtimal olarak ya 50 bin dolar olacağı ya da 0 a inip kaybolacağını söylemiştir. Bu tahminini değerlendirdiğimiz zaman 0 a ineceğini düşünenlerin sayısı oldukça az görünmektedir.

Efsane Analist Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolar Olabilir Dedi

Bitcoin üzerinden konuşulan onlarca konu var. Bu konular arasında geleceğin para birimi olarak kullanılacağı, hızlı olması sayesinde küresel anlamda tüm dünya ile ticaret yapılabilen bir araç olması sebebi ile gayet kullanışlı olduğu söylenmekte. Fiyat tahminleri konusunda da çok fazla kez yorumlanmıştır. Ancak efsane analistin yaptığı bir yorum sonucunda iki ihtimal biçtiği Bitcoin için 50 bin dolar olabilir yorumunu yapmıştı. Bir diğer yorumda ise Bitcoin eleştirmeni Peter schiff geçtiğimiz yıllarda ABD üzerindeki bir çılgınlığa işaret etti. Kendisi altın böceği olarak anılan Schiff Bitcoin, Beanie Babies’e benzediğini söylemiştir. Bu olayda bahsedilen Beanie Babies doldurulmuş hayvanların satışı sonucu herkesin bunları almasıyla fiyatlarının 15 bin dolarlara çıktığı dönemi işaret etmiştir.

Efsane Analist Bitcoin Fiyatı 0 Dolar Olabilir

Pek çok yorum ve yapılan bu yorumlar sonucunda da oluşan piyasa durumlarına göre Bitcoin halen piyasa üzerinde ciddi bir hacme sahip para birimi olarak yerini korumaktadır. Kripto paraların her geçen gün dünya üzerinde kullanılma alanları artış gösterdiği gibi grafiklerde ve analizlerde kendisine daha fazla yer bulmaktadır. Yükselen bir popülerleşme trendi olan Bitcoin fiyatları artış gösterdiği durumlarda bir anda yine gündemin bir numaralı maddesi haline gelebiliyor. Yapılan yorumları sadece tahminden öte gitmediğini görmekteyiz, bu süreç Bitcoin konusunda nelerin yaşanabileceğini gelişen dünya düzeni üzerinden izleyip göreceğimiz bizlere anlatmaktadır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like