single-image

Çin Dijital Para Birimlerini Test Ediyor

Çin Dijital Para Birimlerini Test Ediyor

Dijital para birimleri hemen her ülkede özellikle son birkaç yıldır gündemden hiç eksik olmuyor. Çin bu ülkelerden bir tanesi. Çin Kripto para üretimi için yaklaşık 5 yıldır yoğun çabalar harcıyor. Bu süreçte araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürüttükleri kripto paranın tüm testlerden başarı ile geçtiğini belirtmektedir. Çin ulusal kripto para birimini yakında piyasaya sürmek için bütün hazırlıklarını tamamlamış durumda. Tüm bu gelişmeleri Çin Halk Bankasının üst düzey yetkileri tarafından bizzat onaylanmış ve dijital para piyasasına girmeye hazırlandıklarını belirttiler. Bitcoin ve altcoinler olmak üzer dijital para piyasasında çok sayıda kripto para bulunmaktadır. Bunlar her geçen gün yenileri eklenerek sayılarının arttığı gibi sağlam bir projeye dayandırılmayanlar ise kaybolup gitmektedir.

Çin Ulusal Dijital Para Basıyor

Geleceğin ödeme ve ticaret sistemleri olarak gösterilen kripto paralar günümüzde oldukça popüler konumdadır. Ülkeler bu işin önemini gördükçe dijital para üzerine yatırımlarını ve denetimlerini artırmaktadırlar. Çin bu konuda bir adım atarak 5 yıldır çalıştıkları dijital para birimi tüm testlerinin ve denetimlerini yaptıktan sonra şuanda Çin ulusal dijital parasını piyasaya sürmek için hazırlar. FXStreet üzerinden alınan haberine göre Çin Merkez Bankasının üst düzey yetkililerinden başkan yardımcısı olan Fan Yifei yaptığı açıklamada bir dijital paranın test edilirken çok fazla senaryoda ve farklı ölçeklerde denenmesi gereklidir. Dijital para anlamında belirli bir performansa gelene kadar test aşamasının sürdürülmesi gerektiğini vurgulamıştır.

Çin Kendi Kripto Parası İçin Çalışıyor

Kripto paraların dünya üzerinde pek çok ticari sistemde kullanılması giderek artıyor ve bu sayede daha fazla kişiye hitap eden Bitcoin ve altcoinlerin değeri bu sayede artışa geçiyor. Bitcoin fiyatı artıyor mu? Evet kripto paralara olan ilgi bu şekilde artmaya devam ettikçe artan taleple birlikte fiyatındaki artış devam edecektir. Dijital para piyasalarına doğrudan ülkelerin hükümetlerin el atması ile bu piyasa giderek konumunu daha da sağlamlaştırmaktadır. Böylelikle gelişen dünya ticaret sisteminin ihtiyaçlarını karşılayan kripto paralar belki ileride çok daha fazla rağbet görerek daha fazla kişi tarafından benimseyeceğe benziyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like