single-image

BTC Madenciliği Rekor Seviyede Düştü!

BTC madenciliği alanında faaliyet gösteren firmaların çıkarmış oldukları Bitcoin miktarlarında rekor düşüş meydana geldi. Kripto para endüstrisinde her geçen gün dikkat çekici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan haberlere göre madenciler tarafından çıkarılan Bitcoin miktarında 10 yıl önceye gerileme yaşandığı iddia ediliyor. Sayısal veriler ile birlikte yapılan haberlerden de görüleceği üzere 3 Şubat 2010 tarihinden günümüze kadar olan süreçte en düşük sayı kaydedildi. BTC madenciliği alanında çıkarılan BTC sayılarında yaşanan düşüş ile ilgili olarak iki faktörün etkili olduğu iddia ediliyor.

Yatırım liderleri tarafından konuya dair yapılan açıklamalarda madencilerin açıklamış oldukları sayıların gerçeği yansıtmadığı ifade ediliyor. Çıkarılan BTC’lerin tamamının satılmadığı ve maden firmalarının BTC’leri kendilerine sakladıkları düşünülüyor. Bu durumda akıllara son derece dikkat çekici bir soru geliyor. Çıkarılan Bitcoin’lerin saklanma sebebinin arkasında büyük bir fiyat artışının olacağı mı yatıyor?

BTC Madenciliği Stok Yapıyor Olabilir

Tahmin edileceği üzere her alanda olduğu gibi kripto madenciliğinde de fiyat artışları öncesi büyük firmalar stok yapabiliyorlar. Madenciler tarafından çıkarılan ve satışa sunulan BTC’lerin azalması, akıllara fiyat artışının yaşanabileceğini getiriyor. Madencilik firmalarının yetkilileri tarafından yapılmış bir resmi açıklama da bulunmuyor. Fakat kripto para kullanıcılarının önlerini görebilmeleri için resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

İddiaların doğru olması durumunda BTC değerinde büyük bir artışın yaşanması durumunda piyasaya bir anda yüklü bir Bitcoin sunulacağı tahmin ediliyor. Öte yandan Mayıs’ın ikinci haftasında gerçekleşen Bitcoin yarılanmasının da sayıların düşmesinde etkili olabileceği düşünülüyor.

Büyük Bir Yükselme Gerçekleşebilir İddiaları

Yarılanma öncesinde olduğu gibi sonrasında da Bitcoin’in büyük bir sıçrama yapacağına dair analizler ortaya atılıyor. Birçok uzmana göre böyle bir beklenti içerisine girmenin yersiz olduğu belirtilse de, özellikle sosyal medyada dayanağı olmayan iddialar prim yapmaya devam ediyor.

Son günlerde BTC madencileri tarafından çıkarılan ve satışa sunulan Bitcoin sayısında da meydana gelen azalma iddiaları tekrar gün yüzüne çıkardı. Madencilerin stok yapabilme ihtimallerinden dolayı yakın bir zaman içerisinde büyük bir artışın yaşanacağına dair sosyal medya paylaşımlarında ciddi bir artış yaşandı.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like