single-image

Borsa Kapanışı BTC Fiyatlarını Etkilemedi

Borsa Kapanışı BTC Fiyatlarını Etkilemedi

Kripto para ile ilgilenenler için fiyatların sürekli değişkenlik göstermesi ve bu fiyatların analizi konusunda sıkı takip yapmak gereklidir. Bitcoin fiyatlarındaki artış bazen kendine özgü bazen de diğer borsalarla paralel olarak gelişir. Bu artışlarda ve düşüşlerde olayları iyi okuyabilmek ve analiz yapabilmek gerekir, uzman görüşü alınarak da bu fiyatlanmalardan zarar etmeden hatta kar ederek çıkmak mümkündür. Bitcoin fiyatları haftalardır, hafta için artıyor ancak borsaların kapanışı olan Cuma günü geldiğinde başladığı fiyata geri dönüyordu. Ancak bu hafta öyle olmadı ve artışını hafta sonu boyunca sürdürdü. Uzun zamandır hafta sonlarına geldiğimizde Bitcoin fiyatının hafta başına geri dönmesini izliyorduk ancak bu hafta ilerlemeye devam etti.

Bitcoin Uzun Bir Aradan Sonra Hafta Sonu Yükseldi

Dijital paraların en çok kullanılanı ve en değerlisi olan Bitcoin geçtiğimiz uzun bir dönemdir hafta sonuna geldiğinde düşüş gösterirken bu hafta düşmedi. 7000 doların üzerinde kalarak artışını yavaş olsa da devam ettirdi.ABD borsalarında ekonomiye katılan paraların piyasaları ciddi oranda toparlarken kripto para piyasalarındaki bu olumlu artışın sebebi olarak görülmektedir. Bitcoin hafta sonu yükseldi sebebi ise piyasalarda şuan esen bahar havası tadındaki yükselişten kaynaklanıyor. Piyasalarda 90 yıldır böyle bir ekonomik sıkıntının görülmediğinden bahseden uzmanlar, buna rağmen birkaç haftadır ABD borsalarında % 29 civarında bir toparlanma ile silkelenme eğiliminde olduğunu gösterdi.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Tüm borsalarda olduğu gibi kripto para piyasalarında da artışın sebebi Amerikan Merkez Bankasının yaklaşık 5 trilyon dolarlık bir ekonomik katkı ile piyasadaki ölü toprağından kurtulmaya çalışıldı. Bu sayede hem ABD borsaları toparlanmaya başlarken hem de Bitcoin fiyatında artış gözlemleniyor. Aynı zamanda FED faizleri neredeyse sıfırlayarak bu ekonomik hareketliliğin sağlanması için büyük katkı sağladı. Goldman Sachs FED tarafından yapılan tüm bu hamleleri doğru olarak gördüğünü ve takdirle karşıladığını büyük bir ekonomik krizin önüne geçildiği belirtti. Bu müdahale sonucunda birçok işletmenin batmaktan kurtarıldığını belirtti. Bu artışlar kripto paralar içinde aynı şekilde olumlu hava kattı ancak bu süreçte ilerisi için neler olacağını zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like