Koin Borsaları

Bitcoin en yeni para birimi ve kripto para özellikli bir dijital finans alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu alana yönelik olarak gerçekleştirilen bitcoin siteleri vardır. Bu sitelere bakıldığında bitcoin borsaları adı verilmektedir. Coin borsaları üzerinden bitcoin kullanıcıları elindeki bitcoinleri diğer kullanıcılara satarak kar elde edebilmektedirler.

Aynı zamanda bitcoin alıcıları da böylelikle satıcıları da uygun fiyatlarla bitcoini bir arada bulmuş olacaklardır. Coin borsaları tarafından verilen bu hizmetlerle tamamen alım satım işlemlerinin tek bir yerden oluşması mümkün hale gelerek farklı bir anlayış doğrultusu esas alınmaktadır.
#isimHacim (24 saat)madeni paraTicaret ÇiftleriAlexa Sıralaması Bitcoin FiyatıResmi internet sitesi
Bitcoin konusunda türk coin borsaları arasında ilk olma özelliği taşıyan Btc Türk bitcoin sisteminin Türkiye'de de yasal hale gelmesinin hemen ardından kurulan bir site özelliği taşımaktadır. Bu sitenin sağlamış olduğu temel özellikler dikkate alınarak incelendiğinde tamamen farklı unsurlar güden bir anlayış doğrultusunda hizmetler verilmeye çalışıldığı görülmektedir. Bu anlamda da bu sitenin sağladığı alım satım ve güncel değerler tamamen TL karşılığında verilmektedir. Türk bitcoin borsaları arasında son zamanlarda gücüyle adından sıkça söz ettiren sitelerden birisi de Koineks olarak bilinmektedir.

Koineks ise tamamen Türk Lirası ile coin borsaları 2020 hizmeti sağlayan yerli bir diğer site özelliğini taşımaktadır. Bu bakımdan söz konusu sitenin sağlamaya devam ettiği bütün belli başlı tüm bu özellikleri hep birlikte düşünülerek tamamen farklı unsurlar dahilinde yer almaya devam eden bir yaklaşımla hizmetler verildiği görülmektedir. Yine tüm bunların yanında coin borsaları anlamında Koineks gibi hizmet sunan Paribu sitesi de son derece sade bir özellikle çalışmalarına kaldığı yerden devam etme anlayışı içerisinde olmaktadır. Tüm bu yönleriyle de koin borsaları içerisinde yerli ve yasal olma özelliğiyle hizmetler sunmaktadır.

Coin Siteleri

Sanal para dünyası büyük bir gelişme göstermiştir. Şifrelenme özelliği nedeni ile güven veren coin siteleri her geçen gün artmaktadır. Altcoinler de yine bitcoin gibi şifreleme sistemi ile hizmet veren bir borsadır. Bu nedenle tüm dünyada 200’den fazla bir sayı ile hizmet veren coin siteleri daima ilgi görmektedir. İlk zamanlarda çok rağbet görmeyen coin siteleri, zamanla güvenilirliği ve kazancı ile dikkat çekmiştir.

Bitcoin borsasında işlemler evdeki bilgisayarda yapılamazken, coin borsaları işlemleri gerekli işlemci kartın alınması ile artık evlerden de işlem yapılabilmektedir. Bu nedenle coin borsalarına yatırım yapmak çok daha kolay hale gelmiştir. Coin borsaları içerisinde de Bitcoin benzerinde Blockchain sistemi vardır. Ancak bunlardan çok daha özdeşleşmiş halleri mevcuttur.

Güvenli coin siteleri 2020 arayışında olan yatırımcılar, birçok kritere de bakmaktadır. Altcoin işlemlerinin yapıldığı en popüler borsa Binance sitesidir. Hem dünya genelinde hem de Türkiye’de ilgi gören Binance, belirlenen bir limite kadar kimlik onayı da istemez. Bu nedenle güvenli coin siteleri arayan kişilerin ilk adresi Binance olmaktadır. Düşük komisyon ve birçok altcoin işlemine de izin verdiği için her zaman popüler olmuştur.

2011 yılında hizmete başlayan Kraken sitesi de güvenilir coin sitelerinden biridir. Sınırlı ödeme yöntemleri olsa da, işlem hızı ve ücret azlığı nedeni ile ilgi görmektedir. Cex.io coin sitesi de geniş hizmet yelpazesi ile dikkat çeken diğer güvenilir coin sitelerinden biridir.

Bitcoin Siteleri

Bitcoin sistemlerinin kolay bir şekilde uygulanabileceği coin siteleri, bitcoin ile ilgili bilgiler vermesinin yanında bitcoin alım – satım işlemlerine de izin vermektedir. Dijital para da denilen bitcoin kripto paralar, sanal alemde alım – satım yapılan bir borsadır. Bu anlamda açılan bitcoin siteleri arasından seçim yapmakta zorluk çeken yatırımcıların çoğu bazı kriterlere bakarlar. Bu kriterlerin başında güvenilirlik ve işlem çeşitliliği gelir.

İnternetin para birimi şeklinde ünlenen bitcoin şirketleri, bitcoinlerin güvenilir bir şekilde saklanmasını sağlar. Bitcoin borsalarında işlem yapabilmeniz için sanal cüzdanlara sahip olmanız gerekmektedir. Bu nedenle bitcoin şirketleri arasından seçim yapıldığında üye olmanız ve biz cüzdan alarak bitcoin satın almanız gerekir. Bir kere alınan bitcoin cüzdanı her işlemde kullanılabilir. Bitcoinlerin saklanmasını sağlayan bu cüzdanları güvenli bitcoin siteleri aracılığı ile bilgisayarınızda kurabilirken, web tabanlı kurulum gerektirmeyen sistemleri de tercih edebilirsiniz. Bitcoin cüzdan alırken güvenilebileceğiniz siteler arasında Coinbase.com, Circle.com, Coin.Space ve Greenaddress.it gibi siteler vardır.

Bitcoin alırken tercih edebileceğiniz onaylı ve güvenli bitcoin siteleri arasında Binance ilk sırada yer alır. Bitcoin madenciliği yapmaya başlayacak olanların ilk tercihi Binance.com olmaktadır. Sağlaığı güvenlik sistemi ile dikkat çeken bu borsa, kimlik onayını belirli limite kadar istememesi ve düşük miktarda komisyon alması ile dikkat çeker. Kredi kartı ile bitcoin almak için en güvenilir bitcoin sitesi ise Cex.io dur. Diğer bir güvenli bitcoin siteleri arasında Koinim.com sitesi de yer almaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.