single-image

Bitcoin’in Geleceğini Mevcut Durum Belirleyecek

Bitcoin’in Geleceğini Mevcut Durum Belirleyecek

Bitcoin (BTC) 7.000 Amerikan Doları (USD) seviyesinden yeniden red yemesi nedeniyle temel destek seviyesi olan 6.800 Amerikan Dolarının altına düştü. Yeniden toparlanma ve eski günlerde ki gibi etkinliğini sürdürme çabasına giren dünyadaki lider kripto para birimi Bitcoin, önemli teknik seviyesinde statükoyu yeniden sürdürmek ve yükseliş atılımı gerçekleştirmek istiyor. Dünyada önde gelen kripto para tüccarları Bitcoin’in gelecekteki durumunu mevcut fiyat eğrisinin hemen altındaki ve üstünde ki Bitcoin değerinin belirleyeceğini belirtiyor. Bitcoin sanal para piyasasında 7200 Amerikan Doları seviyesinden 6800 Amerikan Doları seviyesine gerilemesinin ardından bu seviyedeki desteğe tutunmak için fiyat endeksi oluşturmaya çabalıyor. Bitcoin seviyesi 6800 Amerikan Dolarından yüksekte seyir etmeye devam ederse piyasa tarafından çok fazla bir artışın olacağı öngörülüyor.

Artış Beklentisi İçin Kritik Seviye Nedir?

Dünyaca tanınan ve kripto para konusunda uzman olan Tyler D. Coates, son günlerde kişisel twitter hesabı üzerinden Bitcoin’in seyrini ve mevcuttaki durumuna dair görüşlerini paylaştı. Tyler D. Coates’e göre Bitcoin küresel salgının da etkisiyle daha önce hiç olmadığı kadar kırılgan ve riskli bir dönem geçiriyor. Sanal para yatırımcılarının mevcut salgın döneminde geleneksel yatırım araçlarına yönlenmeleri Bitcoin için tehlikeli seviyenin gözükmesine neden oldu. Coates’e göre Bitcoin için en kritik seviye şuan da korumuş olduğu 6800 Amerikan Doları seviyesi. Gelecekteki uzun vadeli kaderinin ise Bitcoin’in temel seviyeye vereceği tepkiye bağlı olduğunu aktarıyor. Coastes anahtar direncin 7300 Amerikan Doları olduğunu ve bu fiyat standardında değerinin belirleyici olduğunu söyledi. Ayrıca anahtar direncin yıllık açıklığının 7163 Amerikan Dolarına ulaştığını desteğin ise 6400 Amerikan Dolarının biraz üstünde olduğunu açıklamalarına ekledi. Tyler D. Coates’in attığı twite göre Bitcon’in kritik seviyeleri şunlar; Yıllık açık olan direnç : 7163 Amerikan Doları, Güncel Trend Çizgisi; 7127 Amerikan Doları, Destek: üç ayda bir 6425 Amerikan Doları, 12 saatlik 50 EMA şu anda 6873 Amerikan doları.

Bitcoin’in yakın vadeli eğilimi üzerinde birçok çaba varken, yukarıda anlatılan seviyelerden hangisinden önce kırılım gerçekleşirse yatırımcı için kripto paraların liderliğine dair işaretler görülmeye başlanacaktır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like