single-image

Bitcoin’de Boğa Tuzağına Dikkat

Bitcoin’de Boğa Tuzağına Dikkat

Kripto para piyasalarında inişler çıkışlar sürekli birbiri ardına devam ederken yatırımcıların dikkatli olmaları gereken hususlar vardır. Bu hususlara dikkat eden ve tutarlı ve temkinli şekilde hareket edenler her daim kazançlarını artırarak yola devam ederler. Bitcoin fiyatlarının artışında ve azalışında piyasalara ayı sezonu ve boğa sezonu diye isimler verilir. Bu sezonlarda iniş ve çıkışlar farklı şekilde seyreder. Şuan Bitcoin fiyatı 7000 dolar seviyelerinde. Ancak bu durum boğa sezonunun başladığı anlamına gelmeyebilir. ABD merkez bankası tarafından piyasaya ciddi anlamda para sürülerek ekonominin düzeltilmesi için adımlar atıldı. Bu adım piyasalarda hafiften kımıldanma yapsa da bu Bitcoin için boğa tuzağı olabilir. Çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi budur.

Bitcoin Fiyatları Yükselecek Mi?

Borsalardaki hareketlilik geçtiğimiz hafta içerisinde kendisini gösterirken Bitcoin fiyatları 7000 dolar civarına geldi ve yükseliş olarak piyasaları yeşil renkte gördük. Bunun sebepleri arasında ABD Federal Rezervlerini piyasaya sürerek ekonomiye can suyu vermeye devam ediyor. Yakın zamanlarda bir rapor açıklandı ve bu rapora göre ABD ekonomisinin % 30 diyebileceğimiz bir kısmını Federal Rezerv’in olduğu belirtildi. Böylesine büyük bir bütçeye sahip olmasının etkileri kendisini göstermeye başladı. Federal Rezerv para basma konusunda bu denli büyük işlemler yaparak geçtiğimiz 2 hafta içerisinde ABD borsalarının % 20 kadar zararlarının toparlanmasını sağladı. Aynı zamanda kripto para borsalarında da Bitcoin Fiyatlarında artış gözlemlendi. Önümüzdeki haftalarda bu olumlu havanın devam etmesi sürerse fiyatları daha da yukarıya tırmanır vaziyette görmek mümkün olacaktır.

Bitcoin Fiyatlarındaki Artış Ne Kadar Sürecek?

Piyasalara ABD Federal Rezerv etkisi ile olumlu hava estirilen bu süreçte hem ABD borsaları yükseliş eğilimine girmiş hem de kripto paralarda aynı şekilde bir toparlanma etkisi görülmekte. Ancak Bitcoin fiyatlarındaki artış konusunda havaya kapılıp hemen yatırım yapmayı gerektirecek bir izlenim bulunmuyor. Çünkü teknik analizlerde görünen böylesine olumlu bir yatırım trendi bulunmamakta. Bitcoin fiyatındaki bu durumun sebebi şuan için ABD borsaları üzerindeki birkaç büyük hisse senedi olarak gözükmektedir. Yani Bitcoin tek başına hareket etmediğinden borsalar üzerindeki artışlar birlikte kripto paralara yatırım risklidir.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like