single-image

Bitcoin Yok Olacak İddiaları Gündeme Geldi

Bitcoin yok olacak iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Bitcoin’in 2017 yılında zirveyi görmesiyle birlikte dünya genelinde büyük bir kripto para furyası başladı. Daha önceki yıllarda da kripto paralar bulunsa da birçok kişi tarafından bilinmemekteydi. Günümüze gelindiğinde ise sürekli olarak kripto para birimlerinde artış yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Bir süredir sessizliğini koruyan kripto para birimleri, koronavirüs pandemisi sebebiyle tekrar gün yüzüne çıktı. Ülke ekonomilerinde yaşanan ve yaşanması muhtemel görünen krizlerden dolayı yatırımcıların kripto para birimlerine eğilim gösterdiği görülüyor. Bu eğilimin ne zamana kadar devam edeceği veya kalıcı olup olmayacağı konusunda fikir yürütülemiyor.

Trend kripto paralar arasında zirvede yer alan Bitcoin için ise sürekli olarak yeni tahminler yapılıyor. Dünya genelinden uzmanlar tarafından analizlerin yayınlandığı ve analizler üzerinden farklı yorumlar yürütüldüğü dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle son günlerde Bitcoin’in yükselişe geçeceğine ve büyük bir sıçrama yaşanabileceğine vurgu yapılıyor.

Bitcoin Yok Olacak Mı?

Dünyaca ünlü yatırımcı Jim Rogers, Bitcoin ile ilgili oldukça dikkat çekici tahminlerde bulundu. Ünlü yatırımcı Bitcoin’in tamamen bir balon olduğunu ve yakın bir zaman içerisinde de ortadan kaybolacağına dair açıklamalarda bulundu. Geleceğin teknolojisi ve para birimi olarak görülen kripto para birimleri için yapılmış bu açıklama gündeme bomba gibi düştü.

Rogers’e göre kripto para birimleri karşısında hükümetler sessizliğini koruyor. Hükümetlerin bu para birimlerine karşı oldukça güçlü olduğu ifade ediliyor. Ayrıca devletlerin alacakları kararlar ile birlikte kripto para birimlerine darbe vurulabileceği uzun zamandır konuşuluyor. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore tarafından açıklanan yeni vergi sistemi çalışmaları da bu durumu gözler önüne seriyor.

Açıklamalar Karşısında Yatırımcılar Endişeli

Rogers’in Bitcoin hakkında yapmış olduğu açıklamalar birçok yatırımcıyı endişelendirdi. Piyasada bir balon etkisiyle değer kazandığı fakat karşılığında ise herhangi bir değerinin bulunmadığının iddia edilmesi de büyük bir yankı uyandırdı.

Tüm bunlara rağmen kripto para liderlerine göre ise piyasada bir balon etkisinin bulunmadığı savunuluyor. Ayrıca kripto para birimlerinin gelecek olarak görülmesi gerektiğine de vurgu yapılıyor. Önümüzdeki günlerin kripto para birimleri ve kripto yatırımcıları için oldukça hareketli geçeceğini ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like