single-image

Bitcoin Yarılanması Öncesinde Büyük Düşüş

Bitcoin yarılanması için beklenen gün geldi. 12 Mayıs tarihinde gerçekleşeceği açıklanan yarılanma öncesinde Bitcoin değerinde büyük bir düşüş yaşandı. Yarılanma faaliyetlerinin gündem olmaya başladığı günden beri Bitcoin fiyatında istikrarlı bir büyüme meydana geldiği görülmektedir. 10 bin dolar seviyesini aşarak tüm dikkatleri üzerine çeken Bitcoin’in yeniden düşüşe geçmesi yatırımcıları endişelendiriyor.

Bitcoin’in yarılanma faaliyeti kapsamında madencilerin ödülleri ve Bitcoin sayısı mevcudun yarısına indirilecek. Yarılanma ile birlikte enflasyon meydana gelmesi engellenmektedir. Kripto para dünyasını yakından takip edenlerin bileceği üzere her 4 yılda bir kez aynı işlem tekrarlanmaktadır. Pazar günü yüzde 10’luk ani düşüşün ardından dün ve bugün de değer kaybı devam etti.

Bitcoin Yarılanması Sonrasında Neler Olacak?

Yarılanma öncesi Bitcoin’in 8 bin 700 dolar seviyelerinde işlem gördüğü dikkatlerden kaçmıyor. Uzmanların daha önce belirttikleri üzere yarılanma sonrasında da bir süre düşüşlerin yaşanması beklenmektedir. Düşüşün ardından ise talep yoğunluğuna da bağlı olarak yükselme trendlerine girmesi için bir engel bulunmuyor.

Dünya ekonomilerini derinden etkileyen koronavirüs salgını sürecinde Bitcoin birçok yatırımcı için güvenilir liman olarak kabul ediliyor. Kripto dünyasının önde gelen isimleri de salgın sonrasında yeni dünya düzeninin kurulacağı ifade edilmektedir. Yeni dünya düzeninde ise mevcut ülkelerin para birimlerinde ciddi değer düşüşlerinin yaşanması bekleniyor. Tam da bu noktada kripto paraların önemi bir kez daha ortaya çıkacağa benziyor.

Yeni Dünya Düzeni Belirleyici Olabilir

Koronavirüs salgını sonrasında dünya düzeninde büyük değişikliklerin yaşanacağı herkes tarafından biliniyor. Liderlerin yapmış olduğu konuşmalar ve değerlendirmelerden de bu durum son derece açık ve net bir şekilde görülmektedir. Yeni dünya düzeninde geleneksel para algısının tamamen değişebileceği ve tüm sektörlerin kripto para üzerinden çalışmalarına devam edeceği iddia ediliyor.

Bu noktadan yola çıkılarak Bitcoin’in kripto paralar arasındaki liderliğini korumaya devam edeceği düşünülmektedir. Analistler tarafından Bitcoin yatırımlarına devam edilmesi önerilirken, yarılanma sonrasında istikrarlı bir yükselişin yaşanacağının altı çiziliyor. Hem yeni dünya düzeninin neler getireceği hem de Bitcoin fiyatının önümüzdeki 1 aylık sürede nasıl bir grafik çizeceği herkes tarafından merak edilmektedir.

 

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like