single-image

Bitcoin Tahmini 100 Bin Dolar!

Kraken CEO’su tarafından yeni Bitcoin tahmini paylaşıldı. Bugüne kadar yapılan en sıra dışı tahmin olması sebebiyle kısa sürede sosyal medyada paylaşım rekorları yaşandı. Bitcoin yarılanması sürecinden önce büyük bir ivmeyle artışa geçen kripto paranın bugünlerde stabil seyrettiği görülüyor. Analistler tarafından kısa bir süre içerisinde hangi yönde olacağı bilinmeksizin hareketlenme yaşanacağı tahmin ediliyor.

CEO Jesse Powell tarafından yapılan açıklamalarda özellikle Bitcoin’in geleceğine dikkat çekildi. Dünya genelinde hemen herkesin Bitcoin’i bilmesine rağmen, herkesin Bitcoin’i olmamasından yola çıkılarak dikkat çekici noktalara değiniliyor. Powell’a göre insanlar henüz kripto para teknolojisinin geleceğini anlayamadılar. İnsanların yakın gelecekte, özellikle Bitcoin’in geleceği noktayı şimdiden tahmin etme fırsatları olsaydı herkesin geç kalmadan Bitcoin sahibi olmaya çalışacaklarına dikkat çekiliyor.

Doların Gidişatı Bitcoin Tahmini Üzerinde Etkili Oluyor

Canlı yayında düşüncelerini paylaşan Kraken CEO’su, son derece yüksek tahmininin sebebini de doların gidişatına bağlıyor. Koronavirüs pandemisi sebebiyle Fed’in hızlı bir şekilde ABD doları basmaya başlaması neticesinde doların zaman içerisinde değersizleşmeye başlayacağı bekleniyor. Beklentilerin gerçekleşmesi durumunda insanların dolara olan güvenlerini kaybedeceği ve kripto paraların öneminin bir kez daha ortaya çıkacağına inanılıyor. Dünya üzerinde ülkelerin kullandıkları paraların değersizleşmesi tüm bu tahminlerin yükselmesine etki ediyor.

Bilindiği üzere koronavirüs salgınının başladığı ilk günden beri ülke ekonomileri kan kaybediyor. Kayıpların kişilerin yatırımlarına da etki etmeye başladığı kaçınılmaz bir gerçek. Kripto para alışverişlerinde hız kazanması da yatırım araçlarında meydana gelen değişiklikleri gözler önüne seriyor.

Devletlerin Atacağı Adımlar Endişe Veriyor

Şuana kadar kripto para endüstrisinde meydana gelen gelişmeler büyük bir heyecan yaratıyor. Yaşanan heyecanın aksine devletlerin atabileceği adımlar yatırımcıları endişelendiriyor. Ülkelerin kendi para birimlerini koruma altına alabilmek adına kripto dünyasının önünü kesmek için adımlar atabilecekleri düşünülüyor. Özellikle Asya ülkelerinden kripto para gelirleri için vergi düzenlemesi çalışmalarının yapıldığı haberlerinin ortaya çıkması endişe seviyesini artırıyor. Ülkelerin sert önlemler alması neticesinde kripto para şirketlerinin de karşı bir adım atacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır. Yakın gelecekte dünya ekonomisinin nasıl şekilleneceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like