single-image

Bitcoin Ralli Potansiyeli Sinyali Veriyor

Koronavirüs pandemisinden dolayı ülke ekonomileri büyük oranda zarar görmeye devam ederken Bitcoin ralli potansiyeli konuşulmaya başlandı. Son birkaç haftadır dikkat çekici bir şekilde yükseliş trendleri gösteren Bitcoin’in direnç sınırlarını aşmaya başladığı dikkatlerden kaçmıyor.

Bitcoin kripto para birimine dair yaptığı analizlerle adından sıklıkla söz ettiren Nunya Bizniz tarafından oldukça önemli bir açıklama yapıldı. Nunya Bizniz’a göre Bitcoin için yeni bir ralli yaşanabilir. Daha önce yaşanan büyük rallilerden önce elde edilen sinyallerin yeniden ortaya çıktığını ifade eden ünlü analist, yatırımcıları heyecanlandırmayı başardı.

Bitcoin Ralli Potansiyeli Heyecanlandırdı

Bitcoin kripto para biriminin maddi değerinin belirlenmesinde ağ etkisi büyük bir rol oynuyor. Daha açık bir ifadeyle kullanıcı sayısı değerleme konusunda büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu bilgilerin ışığında Bitcoin grafiklerinin bir süredir parabolik olarak değiştiği görülüyor. Parabolik Dur Çalıştır indikatörü (PSAT) kullanan Nunya Bizniz son derece önemli bir noktaya dikkat çekmektedir.

Son 5 yıl içerisinde benzer grafiklerin elde edilmesinin hemen ardından 6 kez Bitcoin değerinde ciddi bir büyüme potansiyelinin yaşandığı ifade diliyor. 2017 yılında PSAR ile elde edilen grafik sonrasında yüzde 2000’lik bir rallinin başladığına ve yakın bir zaman içerisinde tarihin tekrar edebileceğine inanılmaktadır.

Beklenilen rallinin yaşanması durumunda Bitcoin’in ne kadar değerleneceği konusunda ise bir tahmin yapmanın oldukça zor olduğu söylenmektedir.

Geçmişte Yaşanan Rallilere Dikkat Çekiliyor

2016 yılında ralli sinyallerinin ardından başlayan hızlı yükselişle birlikte sadece 20 ay gibi oldukça kısa bir sürede Bitcoin 500 dolar seviyesinden 20 bin dolar seviyesine çıkmıştı. Orana bakıldığında yüzde 4000 değerinde bir artışın yaşandığı görülüyor.

2016 yılında yaşanan benzer grafikler tekrar kendini gösterdiğinde bu sefer takvimler 2019 yılını gösteriyordu. Ralli sinyalleri verildikten sonra Bitcoin borsasında büyük bir hareketlenme başlamıştı. Rallinin start almasıyla birlikte Bitcoin değeri tetiklenerek 4 bin dolardan 14 dolara kadar yükselişe geçmişti.

Geçmişe bakıldığında Bitcoin ralli potansiyeli sinyalleri veren grafiklerden sonra son derece büyük sıçrayışların yaşandığı görülüyor. Daralan ekonomilerin aksine benzer bir rallinin başlaması durumunda Bitcoin’in dünya genelinde farklı bir noktaya geleceğine kesin gözüyle bakılmaktadır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like