single-image

Bitcoin Kullanımı Artış Gösterdi

Bitcoin Kullanımı Artış Gösterdi

Sanal para birimi olan Bitcoin son dönemlerde en çok kullanılan para birimleri arasında yerini aldı. Bitcoin sanal para olması uzak ödemelerde kolaylık sağlaması sebebiyle oldukça tercih edilmektedir. Özellikle salgın hastalık döneminde alış veriş alışkanlıklarının değişmesi, ödeme yöntemlerini oldukça değiştirdi. Dijital bankacılığın giderek artmasıyla beraber anlaşmalı bir çok e-ticaret sitesi kripto paralar ile ödeme kabul edeceklerini duyurdu.

Kripto para piyasaları kısa vadede oldukça dalgalı seyir etmekte buna bağlı olarak kullanıcıları çekimser bir tavır ile işlemlerini sürdürmektedir. Fiziki para kullanımının düşüş eğilimi göstermesi buna bağlı olarak kripto paralarının artış göstermesi yeni soruları de beraberinde getirdi. Son birkaç gün içinde Bitcoin ani sıçramalar ise tüketicilerin ve yatırımcıların rotasını kripto paralara çevirmesi şeklinde algılandı.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin sanal para biriminin hayatımıza girmesiyle para tanımına oldukça farklı bir bakış açısı kazandırılmıştır. 2009 yılında anonim olarak piyasaya sürülen; kim tarafından ve hangi amaçla oluşturulduğu belli olmayan para birimi için birçok teori ve komple teorisi ortaya atıldı.  Fakat günümüze gelindiğinde bu teorilerin hepsinin bir yanılgıdan ibaret olduğu ve sadece ve farklı bir para birimi olduğu anlaşıldı.

Bitcoin herhangi bir otoriteye bağlı olmayan, basımı veya senyoraj geliri bulunmayan para birimi olarak ortaya çıktı. Kripto para madenciliği adı verilen yöntemle piyasaya sürülen ve bu işlemden oldukça gelir elde eden girişimci ve yatırımcılar doğdu. Dijital dünya içerisinde kendine has kuralları ile para piyasaları içinde işlem görmeye devam etmektedir.

Bitcoin Nerede Kullanılır?

Bitcoin sanal para birimi olması sebebiyle birçok dijital bankacılık sisteminde kullanılmaktadır. Fiziki olarak taşınması ve elle tutulması şuan için imkansız olması sebebiyle sadece online alışverişlerde kullanılabilmektedir. Fakat yapılan anlaşmalar doğrultusunda kredi kartı ve diğer hesap işlemleri gibi birçok kullanım alanı mevcuttur.

Bitcoin kullanımının artması ve tüketicilerin cüzdanlarında bulundurması yakın gelecek içerisinde kripto paralara olan talebi arttırabilir. Bu da Bitcoin grafiğinin olumlu şekilde seyretmesine yol açacaktır. Ayrıca değer saklama aracı olarak da tercih edilmesi sebebiyle yatırımcıların ilgi alanı olmaktadır. Teknolojik gelişmelerin hızlanması sebebiyle kullanımında artış görülmektedir.

 

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like