single-image

Bitcoin Grafikleri Yatay Seyre Başlıyor

Bitcoin grafikleri için güncel yorumlar ortaya çıktı. Her 4 yılda bir uygulanan yarılanmanın ardından Bitcoin piyasalarında kargaşa yaşanıyor. Bitcoin yarılanmasının ardından analistlerin yorumlarında da zıtlaşma devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Mayıs ayının ikinci haftasına kadar zirve noktaya ulaşacağı ve bu süreçten sonra bir miktar düşüşün görülebileceği belirtilmekteydi. Bu sürece kadar önde gelen analistlerin yorumlarında genel olarak bir görüş birliği hakimdi. Mayıs ayı sonları için yapılan tahminlerin tutmaması üzerine analistlerin son derece uçuk yorumlarda bulundukları dikkatlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz günlerde ünlü bir yatırımcı ve analist tarafından iki yıl içerisinde Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine çıkacağı ifade edildi.

Mayıs ayının üçüncü haftası itibariyle yükselme trendine girildi. Kısa süre içerisinde de 10 bin dolar seviyesine geçen Bitcoin büyük bir heyecan yaşanmasına sebep oldu. Ardından geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan 1.500 dolar kayıpla birlikte 8.500 dolar seviyelerine gerilediği görülüyor. Güncel değeri ise 9.600 seviyelerinde karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Grafikleri Gerçekleri Yansıtıyor

Kripto para endüstrisinin ünlü analistleri arasında yer alan Josh Rager, sakin bir döneme girildiğini işaret ediyor. Özellikle yatırımcıların yaşanan büyük düşüş sonrası tedirgin durduğu belirtiliyor. Rager tarafından yapılan yorumlarda yatırımcıların beklemede kalmaları gerektiğine dikkat çekiliyor. Yatırımcılar için verdiği tavsiyelerde bir süre ekranlardan uzak kalmanın herkes için iyi olabileceği ifade ediliyor.

Ünlü analistin düşüncelerine göre minimum bir hafta boyunca grafiklerin yatay devam edeceği yönünde. Bir süredir izlenen grafiklerden yola çıkılarak Bitcoin için 9 bin dolar ve 10 bin 500 dolar seviyeleri kritik olarak belirtiliyor. Kripto paranın aşağı ve yukarı yöndeki kırılma noktalarının geçilmesi durumunda tahminde bulunmanın da zorlaştığı ifade ediliyor.

Felaket Analistleri Boş Durmuyor

Tüm bu grafik yorumlamalarının aksine oldukça farklı yöntemler kullandığını öne süren analistler ise felaket senaryolarını paylaşmaya devam ediyor. Son günlerde birçok analist tarafından önümüzdeki süreçte Bitcoin değerinde yüzde 60 oranında bir kaybın yaşanacağı iddia ediliyor.

Alanında uzman isimler tarafından ise ortaya atılan iddiaların felaket senaryosundan ibaret olduğu ve dikkate alınmaması gerektiği konusunda sürekli olarak uyarılar yapılıyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like