single-image

Bitcoin Genel Görünümü Nasıl?

Bitcoin Genel Görünümü

Son dönemlerde para piyasaları üzerinde ki olumsuz dalgalanmalar, yatırımcıları Bitcoin piyasası hakkında araştırmalara itmiştir. Özellikle yerli para ve rezerv para arasında oldukça keskin şekilde gerçekleşen sıçramalar ve ani düşüşler sanal para birimlerine olan ilgiyi arttırmıştır.

Kripto paraların en büyük özelliği olan bağımsız para olma özelliği yatırımcılarını bu tür spekülasyonlardan uzaklaştırsa da yeterli bilgiye sahip olmayan yatırımcıların çekilmesine yol açmaktadır. Bitcoin bağımsız para olmasına rağmen kendi içinde disipline olmuş ve reel piyasalara paralel bir şekilde hareket etmeye devam etmektedir. Para piyasaları ve reel piyasalardan muaf tutulması mümkün değildir. Bu yüzden Bitcoin yatırım analizi yaparken birçok değişkenin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Bitcoin Yatırımcıları

Bitcoin yatırımcıları genel itibari ile teknolojik gelişmelere hâkim ve yakından takip eden profillerden oluşmaktadır. Bu yüzden oluşabilecek zarar veya olumsuz durumları önceden görüp,  pozisyon almaları gayet doğal bir durumdur. Fakat küresel ölçekte gerçekleşen krizler veya diğer olağan üstü durumlar için bunu söyleme oldukça güçtür. Bitcoin piyasası kısa vadede yatırımcılar için olumsuz durumlar oluştursa da uzun vadede oldukça karlı yatırım aracı olarak görülmektedir.

Bitcoin sanal para biriminin oluşması hakkında net bilgiler bulunmaması sebebi ile yatırımcılar için doğru şekilde anlaşılamamaktadır. Anonim bir yapıda olması, sanal para birimi için oluşabilecek tehlikeleri barındırsa da kendi içerisinde oluşturulmuş kurallar doğrultusunda bu tür tehlikelerin önüne geçilmektedir.

Bitcoin Kazandırmaya Devam Ediyor

Son haftalarda genel görünümü hakkında Bitcoin piyasası verilerinden faydalanılabilir. Teknik analizler doğrultusunda ulaşılan veriler yatırımcıların rotasını belirlemekte ve Bitcoin hareketlerini hızlandırmaktadır. Grafik üzerinde gerçekleşen hareketlerde yatırımcı pozisyonları net bir şekilde görülmekte ve buna bağlı olarak piyasa içinde alış satış artmaktadır.

Bitcoin sanal para biriminin herhangi bir otoriteye bağlı kalmaması ve denetimsiz bir yapıda olması alışa gelmiş para kavramını değiştirmektedir. Reel piyasalar içinde para hareketleri Merkez Bankaları güdümünde olması kullanıcılara güven sağlarken sanal para birimleri açısından güven sorunu yatırımcıların kafasını oldukça karıştırmaktadır. Fakat ortaya çıktığından bu güne oldukça dalgalı bir görünüm çizmesine rağmen yatırımcılarına her zaman kazandırmış ve güvenlerini kazanmayı başarmıştır. Para piyasalarında kar getirisi risk unsuru ile beraber kullanılmaktadır. Doğru zamanda doğru riski almayı başarabilen yatırımcı Bitcoin piyasası içinden oldukça kazançlı şekilde pozisyon alacaktır.

 

 

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like