single-image

Bitcoin Fiyatı Son Ayların Zirvesini Gördü

Küresel COVID-19 salgınının ardından hemen her ülkede alınan ekonomik önlemler neticesinde Bitcoin fiyatı Mart ayında 5 bin dolar seviyesine gerilemişti. Dün itibariyle Bitcoin son 1 buçuk ayın en yüksek seviyesine ulaşarak yatırımcısını sevindirdi. Hızlı yükselişin sebebi olarak Mayıs ayında Bitcoin bölünecek olması gösteriliyor. Geçmişte meydana gelen iki bölünmede de benzer yükselişler görülmüştü.

Bitcoin Fiyatı İçin Yeni Hedef Belirlendi

Kripto para dünyasının önde gelenlerinden Kenetic’in ortağı Jehan Cu Bitcoin için yeni hedefi gösterdi. Son 1 buçuk ayın zirvesine ulaşarak 8 bin dolar seviyesine yükselen Bitcoin’in önümüzdeki günlerde 7 bin dolar’a kadar çekilebileceği belirtiliyor. Kripto para ticaret ve yatım platformunun ortağı Jehan Cu’ya göre ise geri çekilmenin ardından Bitcoin için yeni hedef 10 bin dolar olacak. Bu hedefe ne kadarlık bir zaman diliminde ulaşılabileceği konusunda ise herhangi bir tahminde bulunulmadı.

Bitcoin fiyatı için 10 Mart tarihi referans olarak alındığında kripto paranın son bir ay içerisinde yüzde 35 oranında değerini artırdığı görülüyor. Dün yaşanan yüzde 3.26 oranındaki yükselmeyle birlikte Bitcoin 8.0001 doları aşmış oldu.

Bölünme Öncesi Bitcoin Alımlarında Artış Görülüyor

Mayıs ayı içerisinde gerçekleşmesi beklenen Bitcoin bölünmesi öncesi Bitcoin alımlarının arttığı ifade ediliyor. Değer artışının da bu alımlara bağlı olarak meydana geldiğine dikkat çekilmektedir. Bir süre daha alımların etkisiyle değer artışının olacağı, sonrasında ise 7 bin dolar seviyesine geri çekilebileceği düşünülüyor.

Bitcoin bölünmesinin ardından Kenetic ortağının tahmin ettiği gibi Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesini görüp görmeyeceği ise büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. Uzmanlar bölünme ve COVID-19 pandemisi sonrasında Bitcoin başta olmak üzere kripto para dünyasında hareketlilik bekliyorlar.

Özellikle Avrupa’da birçok ülkenin Euro’ya duyduğu güvenin azalmaya başlaması ve aynı zamanda Euro’dan zorunlu olarak vazgeçmeleri durumunda kripto paranın önemi ortaya çıkacaktır. Bu yönde beklentilerin gerçekleşmesi durumunda sadece Bitcoin değil, kripto para endüstrisinin önde gelen paralarının hemen hepsinde değer artışının yaşanacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır. Bu sebepten dolayı yatırımların devam etmesinin gerekliliği konusunda sürekli olarak bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like