single-image

Bitcoin Fiyatı 10 Bin Dolar Barajını Aştı

Dünyanın önde gelen finans kuruluşları tarafından son zamanlarda sürekli olarak Bitcoin’de fiyat artışının yaşanacağı ifade ediliyordu. Tahminlerden çok daha erken bir zamanda Bitcoin fiyatı 10 bin dolar barajını aştı. Kripto para dünyasını yakından takip edenler Mart ayından beri Bitcoin’de kıpırdanmaların başladığını ve yükselme trendine girdiğini görüyordu. Daha önce uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde 12 Mayıs tarihi işaret edilmekte ve bu tarihi kadar yükselişin devam edeceğinin altı çizilmekteydi.

12 Mayıs tarihi itibariyle Bitcoin’de yarılanma yaşanacak. Yarılanma işlemiyle madencilerin gelirleri yarıya indirilecek ve böylelikle enflasyon kontrol altında tutulabilmektedir.

Bitcoin Fiyatı Artmaya Devam Edecek Mi?

Her yarılanma öncesinde Bitcoin’in yükselme trendine girdiği ve yarılanmanın ardından küçük bir düşüş meydana gelebilmektedir. Kenetic Capital Yönetici Ortağı Jehan Chu tarafından yükselişe dair yapılan açıklamalarda yarılanmanın etkileri işaret ediliyor. Jehan Chu’ya göre yarılanma öncesinde meydana gelen yükseliş trendinin beklendiği ve bu süreç sonrasında düşüşlerin de normal karşılanacağı ifade edilmektedir.

Dünya genelinde hisse senetleri ve ülkelerin para birimleri koronavirüs sebebiyle büyük bir değer kaybı yaşarken Bitcoin’de durumlar tam tersini gösteriyor. Mart ayının ortalarında başlayan yükselme trendiyle birlikte Bitcoin oldukça kısa bir süre içerisinde değerini ikiye katlamış oldu.

Yatırımcılar Enflasyon Kalkanı Olarak Görüyor

Dünyaca ünlü yatırımcılar tarafından yapılan değerlendirmelerde Bitcoin’in bir kalkan görevi gördüğüne dikkat çekiliyor. 2017 yılında birçok yatırımcının Bitcoin satın aldığı ve Bitcoin fiyatı 20 bin dolar seviyesindeyken satıp, yatırımlarını ikiye katladıkları biliniyor.

Günümüzde de yatırımcılar tarafından Bitcoin’in enflasyona karşı korunmak için kazançlı bir yatırım kanalı olduğu belirtilmektedir. Yarılanma işleminin ardından Bitcoin’in her ne kadar 10 bin dolar altına ineceği ön görülse de uzun vadede yükselme trendinin devam edeceği tahmin ediliyor.

Koronavirüs salgını sonrasında hisse senetlerine güvenin düşmesi, uluslararası para birimlerinin değer kaybetmeye başlaması Bitcoin’i ön plana çıkarmaktadır. Önümüzdeki en az 2 – 3 yıllık bir sürecin ekonomilerin toparlanması için harcanacağından dolayı kripto para birimlerine gösterilen ilginin de ciddi bir şekilde artış göstereceği düşünülüyor. Önümüzdeki süreçte kripto para borsalarının çizeceği grafikler merak konusu olmaya devam etmektedir.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like